Češi už sekli s předsevzetími, vydatně ale budují svaly

Přestat s kouřením je opravdu výzva

Poptávka po přípravcích a pomůckách na odvykání kouření na Lékárna.cz postupně slábne, zájem posledních „slibovačů“ si drží stále speciální žvýkačky používané při odvykačce na nikotin.

Zdravá strava jako zdroj vitality a energie

Jen o chloupek líp jsou na tom v nákupních košíkách zdravé potraviny a diety – zájem o ně je menší, než by si zasloužily, kdybychom soudili, kolikrát poslední den v loňském roce zaznělo „Od zítřka hubnu!“ Pro představu: jejich nákupy jsou teď oproti začátku roku poloviční. A to i když má Lékárna.cz ohromnou nabídku různých proteinových a ketodiet koktejlů, tyčinek a sušenek, jídel bohatých na bílkoviny a naopak potravin chudých na cukr. Zájem si ale dlouhodobě zachovávají různé ořechy, březový cukr a máslo ghí.

Pravidelný pohyb nejen pro dokonalou postavu

Sport a pohyb se zuby nehty drží a aktuální malý zájem o sportovní potřeby si vysvětleme třeba tím, že když je lidé měli v hojné míře pod vánočním stromečkem, nemají teď potřebu je kupovat. Že to s pohybem nevzdali, o tom svědčí zájem o sportovní výživu. Meziročně se v nákupních košících Lékárna.cz objevuje nyní o 20 % častěji než loni. Takže ve fitkách a tělocvičnách zřejmě pokračuje budování svalové hmoty, formování postav a boj s kilogramy. Však to už brzy jaro odhalí, podle prodejů na Lékárna.cz to zatím vypadá, že se bude na co těšit!

Inspirujte se zdravým životním stylem

Index zdraví publikovala Lékarna.cz v říjnu 2022. Každý den vyhodnocuje nákupy zákazníků této první lékárny na českém internetu v kategoriích souvisejících s pohybem, hubnutím, spánkem, stresem a odvykáním kouření. A veřejně ukazuje trendy, jestli se naše nákupní chování mění ve prospěch zdravého životního stylu. Zatím to ale není žádná sláva. Nevypadá to, že na sobě makáme tak, jak jsme si většinou na konci roku slibovali. Tak co do toho jít ještě jednou a znova si říct: Od pondělí začnu! Na Lékárna.cz najdete doplňky stravy, vitamíny, pomůcky, potřeby a hromady zdravých potravin. A taky lékárníky, kteří poradí to nejlepší právě pro vás. 

Publikováno na: