Realitní trh se zásadně mění. Pozemků ubývá a jsou čím dál menší a dražší. Co s tím?

Dům uvězněný ve svěrací kazajce?

Vzhledem k zvyšujícím se cenám energií, pozemků a materiálů se zdá být jasné, že pro budoucí generace bude výstavba vlastní nemovitosti stále méně dostupná. Z tohoto důvodu se znovu dostává ke slovu možnost dvougeneračního bydlení. S tímhle záměrem ale musíte počítat už při výstavbě současných novostaveb rodinných domů – na budoucnost musíte zkrátka myslet již dnes. Malý pozemek vám samozřejmě neumožní rozšíření domu do boku, ale co hledět do výšky? Pokud stavíte klasický bungalov o dispozici 3+kk nebo 4+kk a k tomu zvolíte lehkou konstrukci střechy/stropu, rovnou se připravíte o budoucí možnost vylepšit svůj dům o další patro – lehká konstrukce to zkrátka neumožní. Případná rekonstrukce z lehké konstrukce na těžkou, která vám přístavu umožní, není jen tak. Bylo by nutné odkrýt a otevřít celé spodní patro a v tu chvíli se stává celý dům po delší čas neobyvatelným.

Pokud ale dům postavíte s těžkým masivním stropem od HELUZ, staticky to vyjde. U přízemního domu s těžkým stropem (vč. rovné těžké střechy) můžete patro dobudovat bez problémů se statikou. A co víc – dům zůstane plně obyvatelný.


Zdroj: HELUZ


Koncept těžkého masivního stropu

Koncept má dva aspekty. První z nich představuje přínos pro budoucnost a možnosti stavebních úprav. Druhý z nich zahrnuje výrazné zlepšení vlastností celé budovy v případě použití masivní vodorovné konstrukce. Tento přístup umožňuje výrazně lepší tepelněizolační vlastnosti celé budovy, tepelnou akumulaci a setrvačnost, což znamená, že se dům v létě nepřehřívá a šetří se finance na jeho chlazení. To je v současném klimatickém kontextu zvláště významné, protože náklady na chlazení mohou být výraznější než náklady na vytápění. V zimě nám poté strop nebo střecha pomáhají díky svým teplotechnickým vlastnostem ušetřit náklady na vytápění. To celé snižuje energetickou náročnost budovy, která se nyní už skloňuje ve všech pádech. Další výhody těžkého stropu spočívají ve zlepšené akustice a homogenitě celé konstrukce. Kromě toho koncept umožňuje velmi lehkou montáž a instalaci.


Zdroj: HELUZ


Dům jako stavebnice

Nedostatek stavebních pozemků je pro realitní trh v České republice významnou výzvou, která si vyžaduje nové přístupy a řešení. Dům si stavíte jednou za život, takže pochopitelně musí být kompletně bez vad na kráse. Vždycky je důležité vybrat ty správné stropy, střechu, cihly a mnoho dalšího. Cílem by taky měla být eliminace výskytu tepelných mostů a vytvoření ideálního vnitřního klimatu. Plísně se tvoří nejen díky tepelným mostům, ale také kvůli špatnému odvětrávání a výměně vzduchu při konstrukcích, které jsou opatřené systémem ETICS. Vnější zateplení zděné konstrukce už v dnešní době není nutné, ani žádoucí, protože jsou dostupné zdící materiály, které i bez dodatečného zateplení ETICS splňují, a často i převyšují, požadované normy stanovené pro hodnoty obvodové konstrukce. Stavební systém HELUZ je vlastně takové lego pro dospělé. Jde o komplexní sadu stavebního řešení od A do Z – jeho součásti přitom do sebe perfektně zapadají a tvoří celek bez slabých míst.

V čem spočívá kouzlo celé skládačky od HELUZ?

Dílky skládačky si vzájemně rozumí

Stavebnicový systém má vše, co je potřeba k hrubé stavbě budovy. Svislé i vodorovné konstrukce, stropy, střechy, cihly nebo roletové a žaluziové překlady.

Materiál má superschopnosti

‍Pochopitelně chcete ty nejlepší tepelněizolační vlastnosti. Těch docílíte teprve v kombinaci s tepelnou akumulací, setrvačností, vzduchovou neprůzvučností a úctyhodnou životností.

Uleví vašim nervům

Součástí komplexní sady stavebního systému je i široký výběr služeb, které člověku dost uleví – technické konzultace na stavbě, založení stavby nebo výpočet PENB a PBŘ.

Myslí na budoucnost

‍Materiály mají dlouhou životnost a jsou ekologické. Odolávají mechanickému poškození a počítají i s tím, že poslouží i další generaci. Ta si pak může třeba přistavět patro.

Klíčových 10 %

HELUZ je partnerem, kterému nejde o to vám prodat co nejdražší cihly za každou cenu, bez ohledu na následky. Naopak se chce zasadit o koncepční přístup k bydlení, aby se myslelo nejen na vaši budoucnost, ale i na budoucnost vašich dětí. K tomu chce šetřit životní prostředí a stavět domy dlouhodobě udržitelné, které šetří vaše investice i v průběhu času. Cena hrubé stavby domu činí okolo 10 % celkových nákladů na zhotovení rodinného domu. Zároveň je hrubá stavba – stavební materiál – jediná věc, kterou už nikdy nevyměníte. Vyměníte okna, kuchyň, podlahu, i střešní krytinu. Konstrukci ale ne. A přitom právě těchto 10 % má naprosto zásadní vliv na kvalitu a zdraví našeho domu i v daleké budoucnosti. Pojďme na tom nešetřit a snažit se to „nějak slátat“.

Více na smysluplnycelek.cz.


Zdroj: HELUZ