Kdo je lepší šéfkuchař: Ralph Fiennes vs. Jeremy White

Osmidílná minisérie Medvěd vtáhne diváky do rušné kuchyně zapadlého bistra v americkém Chicagu, ve které se velmi pestře poskládaná partička kuchařů snaží zachránit před krachem. Osazenstvu kuchyně šéfuje Carmen, talentovaný šéfkuchař, se zkušenostmi z kuchyní vyhlášených světových restaurací. Přijel zpět do rodného města převzít rodinný podnik po svém bratrovi, který spáchal sebevraždu a zanechal po sobě jenom dluhy. Carmen se rozhodne pozvednout restauraci na vyšší úroveň, k tomu je ale třeba nastavit nové fungující procesy. Do své práce jde naplno a s vysokým nasazením, ale šéfování mu příliš nejde a kuchaři, kteří jsou zvyklí na staré pořádky, se brání změnám. Stísněným prostředím kuchyně se proto neustále nesou příkazy a nadávky a napětí sálá z každého záběru. Jednotlivé scény jsou napěchované akcí a seriál plyne ve velmi rychlém tempu, které je dokresleno stejně rychlou hudbou. Tvůrci seriálu divákům věrohodně přibližují hektický ruch ze zákulisí restaurace, na jehož pozadí jednotlivé postavy prožívají svůj životní příběh. Seriál Medvěd se navíc brzy dočká pokračování.


Osmidílná minisérie Medvěd


Film Menu v úplném kontrastu přivádí diváky do snobského prostředí luxusní restaurace Hawthorn, jejíž majitel, světově proslulý šéfkuchař Julian Slowik (Ralph Fiennes), připravil velmi speciální menu pro pečlivě vybranou skupinku hostů. Do detailu promyšlený plán narušuje Margot (Anya Taylor-Joy), která na večeři neměla být a na poslední chvíli zaskočila za původní partnerku svého doprovodu. Vyhořelý a náročnou kariérou semletý Slowik se rozhodl, že se za svůj nešťastný osud pomstí na výkvětu společenské smetánky, který ovšem v jeho pojetí symbolizuje ty nejhorší vlastnosti jako aroganci, sebestřednost a pokrytectví. Zpočátku se hosté snaží v poloprázdných talířích najít hlubší smysl, postupně si ovšem začínají přiznávat, že tato večeře nedopadne dobře. Velkolepé pojetí průběhu večera totiž zahrnuje také fyzické násilí, jemuž se snobští hosté bohužel nevyhnou. Počítá se vůbec s odchodem hostů z této prapodivné večeře? To se dozvíte, pokud snímek shlédnete na Disney+.

Film Menu

Pokud chcete ještě více ze světa kuchařů, pusťte si například dokument z produkce National Geographic Kuchaři bez hranic o slavné organizaci World Central Kitchen nebo dokumentární sérii Menu budoucnosti s oceňovaným šéfkuchařem Davidem Changem. A pak je tu Remy, Linguini a nepřekonatelné Ratatouille.

To vše a mnohem více najdete na Disneyplus.com.

Publikováno na: