Světlo naděje: Příběh (ne)obyčejného hrdinství na Disney+

Minisérie Světlo naděje se natáčela hlavně v Amsterdamu, kde se skutečný příběh odehrál, štáb však strávil nějaký čas i v Praze na Malé Straně nebo v Josefově. Hojně použity byly i barrandovské ateliéry, kde filmaři našli potřebné zázemí.

Děj seriálu sleduje Miep a jejího manžela Jana, kteří pomáhají nejen osmi osobám skrývat se před nacisty v přístavku, ale za pomoci nizozemského odboje pomáhají dalším lidem v Amsterdamu a jeho okolí. Díky Miep spatřil světlo světa slavný Deník Anny Frankové, který tak dodnes může podávat svědectví své doby dalším generacím.

Tento příběh inspirovaný nezlomnou sílou Miep a Jana, kteří za okupace riskovali své životy pro ostatní, by neměl být nikdy zapomenut. Ukazuje, jak je důležité objevovat dosud nevyprávěné příběhy o holocaustu a poselství, která z nich stále plynou.

Díky silnému výkonu Bel Powley v hlavní roli je Miepin příběh stále aktuální a nutí diváky, aby se sami sebe ptali, co by dělali na jejím místě. Zda by v současné době měli odvahu postavit se bezpráví a nenávisti. Název minisérie pochází z výroku samotné Miep, která se necítila být hrdinkou a řekla, že nemusíte být výjimeční, abyste mohli pomáhat druhým. I obyčejná sekretářka, žena v domácnosti nebo teenager může rozsvítit malé světlo v temné místnosti. Role Otty Franka se zhostil Liev Schreiber.

Osmidílný seriál Světlo naděje z produkce National Geographic uvidíte od 2. května exkluzivně na Disney+.

Streamovací služba Disney+ nabízí filmy a seriály z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic, ale také například veleúspěšné Simpsonovi a další. Pro více informací navštivte disneyplus.com.

Publikováno na: