Zájem o investice do zlata prudce roste!

Investiční zlato – jistota ve finanční krizi

Investiční zlato má, vedle nezatížení DPH, ještě jednu nespornou výhodu. Obchoduje se s ním po celém světě a koupit nebo prodat lze prakticky jakoukoli gramáž. Minci od půl gramu ale i několikagramovou cihlu. Platí totiž, že ke zlatu se lidé s důvěrou obracejí zejména v dobách, kdy se obávají znehodnocení svých peněžních prostředků. Investoři jej považují za jistotu i během finančních krizí. A s mincemi se dá velmi dobře cestovat, do určitého objemu není třeba je deklarovat jako slitky.

Do svého zlatého pokladu ukládají lidé úspory

„Po dramatických událostech na jaře loňského roku v souvislosti se vpádem Ruska na Ukrajinu bylo velmi patrné, jak velcí investoři i drobní střadatelé chtějí své úspory uložit bezpečně bez ohledu na politické události. A zlato je bezpečnou komoditou,“ vysvětluje mluvčí České mincovna Lenka Klimentová. Zlato ale rychloobrátkové, upozorňuje Klimentová, a nesvědčí mu spekulativní nákupy. Je třeba ale mít na paměti, že zlato je volatilní komodita – zažívá vzestupy a pády. Ve středně až dlouhodobém horizontu se na něj mohou investoři ale vždy spolehnout.

Zlatý poklad získáte postupně

S produktem Zlaté spoření od České mincovny si můžete prostřednictvím pravidelných měsíčních plateb uchovat hodnotu svých peněz. Nejprve si zvolíte formu: buď můžete každý měsíc spořit konkrétní částku, nebo peníze spořit pro koupi konkrétního produktu. „Kromě slitků a cihel lze investovat také do zlatých mincí, jejichž hodnota v čase roste a mají i umělecký potenciál,“ komentuje spoření mluvčí. Vlajkovou lodí je Český lev, který razí Česká mincovna každý rok s novým designem.

Česká mincovna nabízí spoření již od 500 Kč měsíčně. A jeden bonus ke spoření získáte navíc. „Zlato koupené v České mincovně si můžete bezpečně nechat zdarma uložené v našich trezorech,“ upozorňuje Klimentová. Střádání na zlaté produkty je například i cesta, jak zabezpečit děti či vnoučata do budoucna. Postupně jim vytvořit jejich zlatý poklad. Nejčastější kombinace je podle Klimentové tisícikoruna měsíčně na dobu pěti let. A přesvědčivě v zájmu střadatelů vede Český lev.

Založte si Zlaté spoření na www.zlaty-zivot.cz, zadejte akční kód SPORENI500 a získáte od nás 500 korun do začátku. Váš kód je platný do 31. 12. 2023.


Publikováno na: