Cestujte v čase a učte se přitom anglicky

Dějiny Malty sahají až do prehistorických dob, kdy zde byly postaveny megalitické chrámy, které jsou dnes součástí světového dědictví UNESCO. V průběhu historie ostrov prošel mnoha vlivy různých kultur a civilizací, což se projevilo na jeho rozmanité architektuře a kulturních tradicích.

Barokní klenot Středomoří

Když se vydáte na Maltu, nemůžete vynechat návštěvu hlavního města Valletty. Toto opevněné město z roku 1565, pojmenované po svém zakladateli velmistru Jeanu Parisotovi de la Valettovi, je skutečnou perličkou barokní architektury a jedním z nejkrásnějších evropských měst. Procházka místními uličkami vás zavede kolem řady architektonických skvostů, jako je Velmistrovský palác, barokní divadlo Manoel nebo katedrála sv. Jana, domov největšího maltského pokladu – obrazu Stětí sv. Jana Křtitele od Michelangela di Caravaggia.

Milovníci přírody a panoramatických výhledů by neměli opomenout Dolní barrakské zahrady, které jsou skvělým místem k odpočinku a zároveň nabízejí úchvatný výhled na Velký přístav a Trojměstí. A pokud máte rádi zábavu, nezapomeňte navštívit Saluting Battery, kde denně ve 12:00 a 16:00 střílí salvy z historických děl. Nezapomenutelný zážitek je v tomto případě zaručen!


Malta Tourism Authority


Cesta do minulosti

Nadšencům historie doporučujeme návštěvu měst Mdina a Rabat. Zde se dá obdivovat nespočet památek, jako jsou zbytky římských domů, starobylé kostely a katedrály a samozřejmě pevnosti a opevněné hradby.

Dovolená s přidanou hodnotou

Kromě historických památek je Malta také velmi populárním místem pro výuku angličtiny. Najdete tady totiž řadu jazykových škol s rozličnými kurzy a programy pro různé věkové skupiny a úrovně znalostí. Pokud se rozhodnete pro studium jazyka na Maltě, můžete si být jistí, že získáte kvalitní vzdělání. Maltské jazykové školy splňují vysoké standardy a cílí na individuální přístup ke každému studentovi. Kromě toho jsou vyučovací metody zaměřené na interaktivitu a studenti se učí především prostřednictvím praktických cvičení a rozhovorů. Navíc maltští obyvatelé mluví plynně anglicky, své jazykové dovednosti tak budete moci trénovat i mimo školu.

Takže ať už navštívíte Maltu kvůli historii, nebo výuce angličtiny, určitě nebudete zklamáni. 

Publikováno na: