Chytré ebiky? Poznají protivítr a pošlou vám sms při krádeži

Má to chytrý systém

Říkáme tomu chytrý systém, protože na opravdu hodně věcí myslí sám. Přizpůsobuje jízdní režim vnějším vlivům, jako je třeba protivítr, nebo vám naplánuje nejlepší trasu. Všechno vidíte na systémovém displeji nebo na svém mobilu, který si s kolem spárujete a připevníte ho na řidítka za pomoci smartphonegripu. V mobilní aplikaci Flow App vidíte všechno důležité od jízdního režimu až po navigaci.

Můžete ho v klidu zaparkovat

Elektrokolo se Smart Systemem není snadné ukrást, protože vzdorují zlodějům vícestupňovou ochranou. Díky funkci „lock” se elektrokolo uzamkne a odemkne se opět pouze ve vaší přítomnosti, kterou zjistí podle spárování s vaším mobilem. Důležité je, že uzamčené elektrokolo samo pozná, pokud s ním někdo manipuluje. Rozlišuje mezi chvěním a tím, jestli ho chce někdo přemístit. Na plné kolo spustí výstražný tón a vám do mobilu pošle varovnou zprávu. Na displeji v mapě uvidíte, kde se vaše elektrokolo nachází a kam se přesunuje. 

Jezdíte bezpečně

Společnost Bosch eBike Systems vyvinula systém ABS. Jde o to samé, co k bezpečnému brzdění funguje už léta v autech a motorkách, jen je to menší a lehčí. Elektrokola vybavená ABS nedostanou smyk ani na kluzkém nebo sypkém povrchu a cyklistu nepřehodí přes řídítka ani při nečekaném a silném brzdění, protože chytrý systém automaticky rozloží brzdnou energii na obě kola. Je spočítáno, že díky systému ABS se předejde až 29 procentům pádů na elektrokole.

Do kopců bez potu

Přípomoc elektromotoru až do rychlosti 25 km/h pocítíte ihned. Díky elektromotoru to najednou jede i do kopců, kde jste se na tradičním kole nadřeli jak blázen. A nejen to – díky elektromotoru přijedete do práce suší, nepropocení a přesto příjemně provětraní. 

Ale když chcete, tak si šlápnete

To ale neznamená, že si na elektrokole nešlápnete – pokud chcete, elektrokolo se z klidného dopravního prostředku změní v dravý sportovní stroj. Největší výhoda elektrokol z pohledu sportovního vyžití je, že za stejnou časovou jednotku na něm ujedeme 2x až 3x větší vzdálenost než na klasickém kole. To nám v našem omezeném čase na koníčky, sport a zábavu dává příležitost zažít a ujet víc a u toho si pěkně máknout.

Více na bosch-ebike.com/cz.