Kremace zvířat v Brně jako běžná alternativa uložení do země

Krematorium zvířat Brno bylo založeno jako velmi ambiciózní projekt v roce 2003, od té doby služba prošla velmi dynamickým vývojem. V roce 2019 byla realizována velká přestavba budovy a byla zprovozněna druhá kremační pec.


Kremační pece


Služba veřejnosti

Celý koncept byl v tehdejších letech velmi podceňován a nebylo mnoho lidí, kteří by celému projektu věřili. Dnes je již tato služba naprostým standardem, zdaleka se netýká jen bohatých lidí. Ze začátku do krematoria skutečně vozili zvířátka na kremaci jen velmi majetní lidé, služba zdaleka nebyla levná. Ceny se ale od roku 2003 příliš nezměnily, a i nadále se společnost snaží i přes velkou poptávku držet podobnou cenovou hladinu. Kremace zvířat je totiž určitým způsobem služba veřejnosti a měl by na ni mít každý, kdo si pořídí domácího mazlíčka.

Rostoucí rakouská klientela

Do brněnského krematoria zvířat jezdí čím dál více i rakouská klientela, která si zvykla na vysoký standard zdejších služeb, a zároveň ušetří více než polovinu peněz. Ceny kremací například ve Vídni se pohybují na více než dvojnásobku zdejších cen. A v Brně dosáhnou minimálně na srovnatelnou kvalitu služby.  

Rozmanitost produktů

Jak jde čas, mění se i požadavky zákazníků a spektrum služeb, které si přejí. Výběr uren a dalších předmětů je čím dál větší, klient si může kromě urny pořídit odlitek tlapky, šperk s dutinkou pro špetku popela, křišťálové sklo se zataveným popelem, sledovat přenos z kremace on-line apod. Samozřejmě vše může být pojato velmi obyčejně a bez jakýchkoli příkras, je to jen na zákazníkovi.

Rozvoj společnosti

Pohřby žehem pro domácí mazlíčky jsou již velmi rozšířenou službou, na kterou si řada majitelů již zvykla a nedovede si bez ní konec svých svěřenců představit. I v dalších letech plánuje Krematorium zvířat Brno rozsáhlé investice do zázemí, aby bylo schopno vše kapacitně a důstojně zvládnout.

Publikováno na: