Kitzbühel MTB s Kudrnou aneb Kolo je famózní věc

Vypravit se do hor na kole stojí za to, i když to zrovna není dovolená pro lenochy. Z bajkerského úhlu pohledu to znamená vysápat se nekonečnými výjezdy do sedla, překonat kopce jako kráva (samozřejmě Milka) a teprve někdy k večeru dlouhý sjezd zpátky do údolí.

V blízkém Kitzbühelu se už před mnoha lety začaly psát dějiny světového lyžování. Je vyhlášenou Mekkou náročných lyžařů. Léto je zde naštěstí tak trošku mimo hlavní sezónu. Na hřebenech sem tam výletník, jehož na vysokohorské louky vynesla lanovka. Jinak ticho a klid podmalovaný jen zvoněním zvonků alpských krav. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím šotolinové a horské cesty. Díky nim je možné vyšlápnout si opravdu vysoko.

Na zahřátí jsme se „vyhoupli“ do sedla Stangenjoch v nadmořské výšce 1 713 m, po hodnotném sjezdu ještě další výšvih na vrcholek Gensbichlscharte vysoký 2127 m. To vše jen tak pro nepopsatelné výhledy z ptačí perspektivy a taky kvůli touze vyzkoušet, kam až se dá na horském kolem vyjet. Posledních 100 výškových metrů do sedla Oberkaseralm jsme kola vynesli, a tím jsme konečně objevili hranici sjízdnosti. Strastiplná cesta přes sedlo, v kombinaci s adrenalinovým super trailem, však veškeré úsilí bohatě vyvážila.

V dalších etapách jsme podobnou vertikální nerozvážnost podnikli ještě k vrcholům Mittagskogel (1 999 m n. m.), Zweitausender (2 004 m n. m.) a Pengelstein (1 938 m n. m.). Názvy těchto velikánů se vám brzy vykouří z hlavy vlivem kyslíkové euforie. Každý z těch kopců dá pěkně zabrat a na oplátku vám přivodí pocit báječného vyčerpání. Kombinace panoramatických výhledů, odkysličení mozku a zaslouženého pivka už jen dokoná ten nepopsatelný pocit pohody. Všimnete si toho na každém vrcholu. Bajker splavený potem rozvážně usrkává Radlera, přimhouřenýma očima monitoruje horizont a myslí si své. Vskutku spokojení lidé, tihle bajkeři…

Nechali jsme se vertikální posedlostí strhnout natolik, že jsme v Kitzbühelských Alpách ve čtyřech etapách našlapali 250 km s parádním převýšením 7 000 m. Tahle dávka je opravdu zaručeným receptem na dokonalé odreagování od pozemských strastí.

Do Rakouska na kolo se s námi můžete podívat na těchto zájezdech.