Kolem nakupování potravin online panuje jeden mýtus – a to, že je dražší než „normální” nakupování v obchodě. To jde ale jednoduše vyvrátit: při nakupování online totiž člověk s větší pravděpodobností opravdu objedná jen to, co potřebuje. Kdežto během zdlouhavého procházení supermarketem ho často nalákají (mnohdy zavádějící) slevy a (mnohdy divoké) chutě. Online košík je oproti spontánním nákupům o něco odolnější a k peněženkám o něco šetrnější. A o ušetřeném času při nakupování na internetu ani nemluvě!
Je příjemné zůstat doma nebo v práci, nic nemuset kupovat a nevařit. A pokud se přidáte k programu Wolt+, můžete na dovozu jídla ušetřit až stovky korun měsíčně.
● S Wolt+ máte dopravu zdarma z oblíbených restaurací a obchodů. Otevřou se vám exkluzivní slevové akce a výhodnější ceny, které neplatí pro běžné zákazníky.
● Při osobním vyzvednutí objednávky v restauraci dostanete 10 % cashback – peníze se vám v kreditech vrátí zpátky na účet.
● V průměru zákazníci s Wolt+ ušetří přes 3 600 Kč ročně.
Wolt+ funguje na bázi předplatného, konkrétně za 99 Kč za měsíc, nebo jednorázově 999 Kč za rok. Do konce května je pro nové zájemce za první rok roční předplatné jen za 590 Kč! Předplatné se vám vrátí, už když si necháte dovézt jídlo dvakrát za měsíc. Na Wolt+ navíc platí třicetidenní zkušební doba, během které si lze všechny benefity vyzkoušet a užít zadarmo.
Zahnání hladu, záchrana potravin i ušetření peněz – s tím vším dneska pomáhají mobilní aplikace, jako je třeba Nesnězeno. Právě na nich se totiž nabízí neprodané jídlo z partnerských restaurací ve vašem okolí, které je vždy za zvýhodněnou cenu. Jídlo se tak zbytečně nevyhodí a vy si můžete pochutnat na hlavním chodu nebo balíčku zachráněných potravin i za 70 korun. Stačí objednat a vyzvednout.
Potraviny je potřeba správně uložit – to prospívá nejen vašemu rozpočtu, ale také zdraví a planetě! Podle projektu Zachraň jídlo například rajčata nepatří do ledničky, bylinky naopak nejdéle vydrží v ledničce, brambory je zase dobré mít ve sklepě nebo v lednici. Zkuste také nakupovat sezónní a lokální potraviny – ovoce a zelenina, které se nemusí dovážet z velké dálky, totiž vyjdou levněji a zároveň je to ta nejudržitelnější volba.