Oxybenzon a jeho dopady na životní prostředí: Jak vybrat opalovací přípravky bez této problematické látky?

Slunce je příjemné, ale…

Opalování či nadměrné vystavování kůže slunci je zrádné v tom, že nevidíme ihned jeho negativní stránky a může se zdát, že i když se nebudeme chránit před sluncem, tak nám to nijak neublíží. Avšak opak je pravdou, kůže si každé spálení pamatuje a následky se mohou projevit klidně až po mnoha letech!

Nezapomínejte na opalovací přípravky

Při výběru opalovacího přípravku vybíráme hlavně podle kožního fototypu (jak kůže reaguje na slunce), typu pleti (suchá, mastná, aknózní…) a prostředí, ve kterém se budeme nacházet (moře, hory, doma na zahrádce…). Je dobré se však i zamyslet nad tím, zda daný opalovací přípravek je šetrný k našemu tělu i k životnímu prostředí.

Pryč s chemikáliemi!

V běžných opalovacích přípravcích najdeme mnoho aktivních látek a některé z nich mohou i v minimálním množství negativně ovlivňovat životní prostředí, jelikož je těžké je z vody odbourat. Právě pro podmořský svět se zdá být používání některých opalovacích přípravků velkým problémem. Za posledních 30 let přišel Velký bariérový útes (Austrálie) téměř o polovinu svých korálů. Při zjišťování příčin se ukázalo, že podíl viny nesou opalovací přípravky, které obsahují látku zvanou oxybenzon. V dnešní době se tak na některé dovolenkové destinace s opalovacím přípravkem, který jej obsahuje, již nedostanete. Pozorně tedy čtěte složení, které by mělo být šetrné nejen k vaší pokožce, ale zároveň i k životnímu prostředí.

Uriage respektuje zdraví pokožky i oceánů

Sluneční kosmetika Uriage Bariésun je šetrná k vaší pokožce i k životnímu prostředí. Na obalech těchto produktů najdete logo „Ocean respect“, což znamená, že ve složení takových přípravků nenajdete látky toxické pro životní prostředí, a pro podmořský svět. A protože značka Uriage myslí na naši planetu, zapojila se do iniciativy, kdy 1 % ročního zisku věnuje neziskovým organizacím, které se starají o ochranu a zachování životního prostředí. Takto můžete naší planetě pomáhat i vy!

Potřebujete vybrat kvalitní opalovací přípravek pro vás nebo pro celou rodinu? Obraťte se na odborníky v lékárnách Dr. Max. Vybírat můžete ze široké nabídky sluneční kosmetiky a navíc se o výběru správného přípravku můžete poradit s proškolenými dermoporadkyněmi, které vám zároveň doporučí správný postup pro aplikaci přípravků.