Časostroj se zlatým českým lvem a orlicí. Už nepřijdete pozdě!

Zatímco obyčejné hodinky jsou jen praktickou pomůckou, která měří čas, neobyčejné hodinky jsou elegantním módním doplňkem a symbolem společenského statusu. „Mohou být i skvělým dárkem za výjimečný čin,“ navrhuje mluvčí České mincovny Lenka Klimentová.

Ciferník se lvem a dravcem

Vlastenecký design hodinek předkládá dvě heraldická zvířata České republiky. Do ciferníku s motivem orlice, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce, je zasazena zlatá investiční mince Český lev o hmotnosti 1/25 trojské unce. „V nabídce máme dvě velkosti, pánské a menší dámské. Zatímco náramek tvoří světlé dřevo řeckého olivovníku, tmavé tělo hodinek je vyrobeno z bahenního dubu, který tisíce let dřímal v močálu,“ pokračuje mluvčí s tím, že každý exemplář, který opustí dílnu hodinářských mistrů, je ručně vyrobeným originálem s neopakovatelnou strukturou ušlechtilého materiálu, která je zvýrazněna kombinací přírodních vosků. Hodinky vznikly ve spolupráci jablonecké České mincovny a liberecké značky Wooden Land.

Dřevo ze švestky ovládl orel

Stejné dvě společnosti spolu připravily i další variantu dřevěných hodinek s investiční mincí. Sytý hnědočervený materiál pochází ze stromu švestky, který poskytuje nejen lahodné ovoce, ale také kvalitní dřevo, jež skvěle ladí s koženými doplňky – například s páskem či botami. Každý exemplář, který opustí dílnu hodinářských mistrů, je ručně vyrobeným originálem s neopakovatelnou strukturou, která je zvýrazněna kombinací přírodních vosků.

„Do střízlivého ciferníku je v tomto případě zasazena zlatá investiční mince Orel o hmotnosti 1/25 trojské unce s motivem z roku 2022, která je dílem medailéra Martina Daška,“ doplňuje informaci o novém designu hodinek Klimentová s tím, že emisní náklad čítá pouhých 22 kusů pánských hodinek a 22 kusů v menší velikosti unisex. Každý exemplář je navíc číslovaný.

Zlatou zálohu kdykoliv na ruce

Hodinky Orel se postarají, abyste neměli zpoždění, vykřičí do světa, že máte vytříbený styl, a zachrání vám život v krizové situaci. Představte si například, že na dovolené v exotické zemi přijdete o všechny peníze. V takovém případě se vám vyplatí mít investiční minci neustále po ruce. Zlato totiž snadno zpeněžíte kdekoli na světě…