Elektrokola: Ekologická alternativa pro každodenní dopravu

Lidstvo se přesouvá, cestuje a stěhuje, takhle to prostě bylo, je a bude. Naše současná forma přesouvání je odpovědná za plnou pětinu všech emisí CO2 na světě. Jízda na elektrokolech pomáhá tuto hodnotu snižovat, protože zejména na kratší vzdálenost dokáže nahradit automobily.

Nejčistší motorová doprava

V porovnání s ostatními dopravními prostředky vypouštějí elektrokola výrazně nižší emise. Hodnota emisí CO2 spočítaná na osobu a ujetý kilometr je až sedmdesátkrát nižší než při jízdě autem a až padesátkrát nižší než u veřejné dopravy. Co se týká emisí CO2, elektrokola jsou odpovědí na problémy současnosti: nedostatek zdrojů, změnu klimatu a rostoucí urbanizaci. Lidé, kteří k dopravě používají elektrokola, se pohybují levněji a s výrazně menším dopadem na životní prostředí.  V každodenním životě lze elektrokola v mnoha situacích použít místo automobilu, jako například při cestě na nákup s elektrickým nákladním kolem. Podle předního výrobce komponentů elektrokol Bosch eBike Systems je spotřeba energie velmi nízká – jde přibližně o 7 Wh elektrické energie na ujetý kilometr.

Zelenější baterie

Společnost Bosch eBike Systems neustále snižuje kritické suroviny v bateriích pro elektrokola a se všemi dodavateli spolupracuje na technologickém vývoji bateriových článků. Od roku 2013 se ji díky technologickému vývoji podařilo snížit obsah kobaltu v katodách bateriových článků o 65 %. Cílem je další snižování za současného zvýšení kapacity bateriových článků.