Investovat do krásného úsměvu se vyplatí

Stud, hanlivé přezdívky a hloupé posměšky

Průzkum české kliniky Svět rovnátek, která se specializuje na léčbu neviditelnými rovnátky, přináší zajímavá čísla v kontextu zubů a sebevědomí. Výsledky totiž ukazují, že více než 32 % respondentů se stydí za vzhled zubů natolik, že zuby raději zakrývá rukou nebo je vůbec neukazuje.

Průzkum také ukázal, že 62 % lidí o pořízení rovnátek přemýšlí více než dva roky. Rozhodujícím faktorem k pořízení pak může být i to, že se za svůj život 24 % lidí setkalo s posměšky okolí kvůli křivosti či vzhledu svého chrupu a 22 % ze stejného důvodu získalo hanlivou přezdívku.

Řešení v každém věku

Obliba fóliových rovnátek stále roste – a není se čemu divit. Oproti ostatním typům rovnátek jsou totiž skutečně estetičtější a pohodlnější, obzvláště pak ve srovnání s kovovými fixními rovnátky.

„Neviditelná rovnátka jsou pro klienty oproti fixním aparátům výrazně méně bolestivá a o dost více komfortní. Tím, že se dají dlahy sejmout, je snazší dentální hygiena, klienti mohou jíst všechny potraviny a nemusí mít strach sportovat. Terapie je navíc rychlejší a efektivnější a lze ji podstoupit v každém věku,“ říká MDDr. Karolína Floryková, lékařka ze Světa rovnátek.

Investice do zubů se vyplatí!

Kromě estetické stránky, která se skutečně hodně promítá do toho, jaký první dojem uděláte, mají zdravé a rovné zuby roli ve vašem celkovém zdraví.

„Neuvěřitelných 8 z 10 klientů našich klinik trpí špatným skusem. Špatný skus vede k přetížení čelistního kloubu, což ovlivňuje krční páteř, a vše dohromady způsobuje bolest hlavy. Napravením skusu se uvolní tlak a přetížení čelistního kloubu,“ říká Lucie Vybíralová ze Světa rovnátek.

Zubní fazety jakožto nádherné řešení mnoha nedostatků


Krásný a zdravý úsměv vám pomůže udělat dobrý dojem na kohokoli. Zdroj: ShutterstockZubní fazety dokážou vyřešit mimo jiné i problémy se zabarvením zubů. Zdroj: Shutterstock


Zuby jsou tak trochu nové okno do duše – i to je důvod, proč v posledních letech získávají na popularitě zubní fazety. Tento zákrok estetické stomatologie spočívá v tom, že se na viditelnou plochu zubů připevní tenký keramický plát v barvě zubů, který schová či zcela vyřeší spousty problémů a pociťovaných nedostatků. Pořídit je můžete na klinice DENTALABS, kde díky 3D vizualizaci na vstupní konzultaci získáte dokonalou ukázku toho, jak bude váš úsměv vypadat.