Projekt Sev.en for Bikers vjel do čtvrté sezony. Modernizovaný a s plány na expanzi

Cyklistická sezóna je už v plném proudu a pro ty, kdo propadli kouzlu elektrokol, je západ České republiky ideální destinací. Přes 240 kilometrů dlouhá Krušnohorská magistrála nabízí nádhernou přírodu s nádhernými výhledy. A díky projektu Sev.en for Bikers společnosti Sev.en Commodities se po ní navíc mohou cyklisté na elektrokolech projet se stejným komfortem jako třeba v Rakousku či Švýcarsku.


Zdroj: Sev.en Commodities AG, odštěpný závod


Podél celé magistrály byla postupně vybudována síť nabíječek; ke Krušným horám se přidaly i stanice podél Stezky železné opony, na Šumavě a v Pardubickém kraji. Už teď je tak Sev.en for Bikers s více než stovkou nabíječek největší sítí soukromého investora v Česku. S expanzí nicméně Sev.en for Bikers nehodlá brzdit ani letos.

Plány jsou přitom ambiciózní: rozšířit infrastrukturu i do Libereckého a Královéhradeckého kraje a dát tak e-bikerům možnost vyrazit do Jizerských hor a Krkonoš bez nutnosti balit těžké přenosné nabíječky a kabely. Stejně jako u již existujících nabíječek, i tady budou stanice vznikat v blízkosti hotelů, restaurací nebo informačních center.


Zdroj: Sev.en Commodities AG, odštěpný závod


V praxi tak stačí mít jen elektrokolo – propojovací kabely už cyklistům zapůjčí obsluha nabíjecí stanice. Stoprocentní kompatibilitu pak zajišťují dvě klasické 230V zásuvky, u těch si však cyklisté musí dovézt vlastní nabíječku. Přehled podporovaných typů elektrokol najdete na stránkách projektu 74b.cz.

Zjistit, kde která nabíječka je, je přitom velmi snadné. Interaktivní mapa na webových stránkách 74b.cz zobrazí, která z míst jsou zrovna otevřená, což usnadní i plánování výletů. I na uživatelském rozhraní mapy se navíc neustále pracuje, v průběhu sezóny by tak měla dostat nové funkce, které dále zvýší uživatelský komfort.

Aktuální informace o projektu najdete nejen na webových stránkách, ale i na sociálních sítích na facebookovém instagramovém profilu Nabíjíme elektrokola.

Publikováno na: