Kam v létě za kulturou? Středočeská nabídka je bohatá

Středočeské kulturní léto tak jako každý rok opět rozproudilo společenské dění v neobvyklých lokacích napříč celým krajem. A že je z čeho vybírat, a to až do 23. září! Můžete například shlédnout divadelní představení pod širým nebem i na půdě muzeí a památníků, navštívit koncerty, nový cirkus i letní kino, letos nově jsou přichystány také programy pro děti. Pospěšte si, volných vstupenek kvapem ubývá.

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy na svém open-air jevišti uvede skupinu Jelen a mnoho dalších divadelních souborů. Do parku Památníku Antonína Dvořáka – do míst, která Mistra inspirovala – se vrací opera Rusalka. Na Smetanovu komickou operu Dvě vdovy se těšte na nádvoří Muzea T. G. M. Rakovník. Již tradičně to žije ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Divadelně živo bude také v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích.

Kultura vstupuje také do středočeských skanzenů. Ve Vysokém Chlumci například uvedou přestavení Pohádky do kapsy. Regionální muzeum Mělník bude hostit nesmrtelný příběh Nikoly Šuhaje loupežníka Balada pro banditu, a to konkrétně ve skalním obydlí ve Lhotce.

Na své si přijdou milovníci klasiky i nových trendů. Necháte se pozvat na něco netradičního? Užijte si venkovní promítání filmu Markéta Lazarová na nádvoří mladoboleslavského hradu nebo slam poetry show v areálu Středočeské vědecké knihovny v Kladně.

Hořovice, Benátky nad Jizerou, Přerov nad Labem, Beroun, Vlašim, Hrusice, Kouřim, Točník, Dobříš a další – to vše jsou lákavé lokality, ve kterých se Středočeské kulturní léto 2023 odehrává. Spojte výlet za kulturou s poznáváním středních Čech a užijte si léto, jak má být!

Program zkoumejte na www.stredoceskekulturnileto.cz, pro tipy na výlety v okolí běžte na www.strednicechy.cz

Publikováno na: