Je to blízko, je tam levno a rozumějí nám. A ty nádherné pláže!

„Dovolená v Bulharsku je ideální zejména pro rodiny s dětmi, a to díky písečným plážím s pozvolným vstupem do moře, tak i množství atrakcí, které jednotlivá letoviska nabízí. Na své si zde ale přijdou i milovníci nočního života a turistiky. Na velmi dobré úrovni je i vybavenost a zázemí jednotlivých hotelů, které zpravidla nabízejí stravování formou all inclusive. Bulharsko tedy již zdaleka není takové, jaké ho znali naši rodiče, ale stává se z něj moderní evropská destinace,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Zdroj: CK Blue Style

Další předností je skvělá dostupnost. Do Bulharska se přímým letem dostanete už za pouhé 2 hodiny. Vybírat můžete hned z několika bulharských letovisek.

Rozmanitá Varna

Mezi ta oblíbená patří Varna, kde si na své přijdou nejen milovníci pláží, ale i historie. Ve městě a jeho blízkém okolí je „rozeseto“ více než 150 kulturních a historických památek z nejrůznějších období. Mezi nejznámější patří římské lázně ze 2. století, katedrála Nanebevzetí Panny Marie z roku 1886 či planetárium Mikuláše Koperníka. Milovníci přírody pak mohou vyrazit na výlet za hranice města do Kamenného lesa nebo za poznáním skalního kláštera Aladža. Ochuzeni nezůstanou ani příznivci nočního života, které po setmění přivítají ulice města s živou atmosférou.

Zdroj: CK Blue Style


Legendární Zlaté písky

Nedaleko Varny se pak nachází jedno z nejpopulárnějších bulharských letovisek –⁠ Zlaté písky. Jak už název napovídá, pobřeží lemují zlatavé pláže, mnohdy široké až sto metrů, omývané průzračným Černým mořem, jež zůstává teplé až do konce října. Pro sportovce nechybí široká nabídka vodních sportů či golfové hřiště. Nejen děti pak budou nadšené z aquaparku Aquapolis.

Slunečné pobřeží

Pro všechny, kteří milují plážovou zábavu a divoký noční život, je jako stvořené Slunečné pobřeží. Najdete zde dokonalé pláže oceněné Modrou vlajkou, vyhřáté Černé moře s pozvolným vstupem do vody a bohatou nabídku vodních sportů. Výhodou je také jeho poloha, leží jen 5 km od nádherného Nesebaru. Městečka, které proslavily dřevěné domy, úzké uličky, pravoslavné kostely a unikátní větrný mlýn.

Zdroj: CK Blue Style


Primorsko

Primorsku se někdy přezdívá „česká vesnice“ a rozhodnete-li se pro jeho návštěvu, rychle pochopíte proč. Po celém letovisku najdete nápisy v našem rodném jazyce, přeložené bývají i nabídky restaurací a barů. Budete-li na místní mluvit česky, pravděpodobně vám budou velice dobře rozumět. Rázem se tu budete cítit jako doma.

Zdroj: CK Blue Style


Tip na závěr

Zlákalo vás Bulharsko, ale nevíte, jaký hotel si ze široké nabídky vybrat? „Doporučuji hotel Aqua Paradise Resort, který je ideální volbou pro všechny věkové kategorie. Kromě krásného ubytování, skvělých restaurací a spousty možností zábavy, sportu i relaxace mají hoteloví hosté navíc vstup zdarma do největšího aquaparku na Balkánském poloostrově, který se nachází se přímo u hotelu,“ radí Lenka Pátek z CK Blue Style. 

Publikováno na: