Chronická úzkost ničí tělo i duši. Nepřehlížejte tyto příznaky

Úzkost je přirozená, někdy dokonce prospěšná věc. Pomáhá nám ve vypjatých situacích mobilizovat veškeré síly, abychom se z nich dostali. Jenže když se objevuje až příliš často nebo nás dokonce vůbec neopouští, je třeba zpozornět. Nepříjemné pocity neutuchajícího strachu, obav a ohrožení z toho, co by se sice stát mohlo, ale pravděpodobnost je malá, už nám komplikují život. Taková úzkost je patologická, a pokud proti ní nebudete bojovat, postupně nabere na intenzitě. Pak už se bez pomoci lékaře jen těžko obejdete.


Zdroj: Schwabe Czech s.r.o.


Jak proti úzkosti bojovat?

Myšlenky na to, co v nás stav úzkosti vyvolává, potlačit nemůžeme. Vkrádat se nám do hlavy budou tak jako tak. A rozhodně před nimi neutečeme, to je špatná cesta. Kouzlo úspěchu spočívá v něčem úplně jiném – umění s nimi žít a pracovat.

Uvolněte tělo a mysl. Neustálé obavy vysilují tělo i mysl. Relaxace je tedy velice důležitá. I chvilka oddechu může pomoci nastolit vnitřní rovnováhu a dobít baterky.

Jděte ven. Uzavřené prostory mohou obavy zhoršovat. Zařaďte procházky do svého týdenního plánu.

Cvičte. Jakékoliv fyzické cvičení přenese pozornost k tělu a upozadí tak negativní myšlenky.


Zdroj: Schwabe Czech s.r.o.


Nebojte se požádat o pomoc

Existují léky pro úlevu od příznaků úzkosti, které si můžete sami zakoupit v lékárnách.

Vždy ale dbejte, aby měl vybraný lék příznivý poměr účinku a bezpečnosti. Co to znamená? Neměl by vás nijak omezovat v běžném životě, například způsobovat ospalost. A rozhodně by měl být nenávykový. Tato kritéria splňuje například lék Lavekan®.


Zdroj: Schwabe Czech s.r.o.


Anxiolytikum z přírody

Tento lék k léčbě úzkosti (anxiolytikum) rostlinného původu využívá osvědčené síly bylinky, kterou ke zklidnění ustarané mysli používají lidé odnepaměti – levandule lékařské. Právě z ní pochází patentovaný esenciální olej, jenž je účinnou složkou Lavekanu®. Ten byl vyvinut a je vyráběn v Německu předním světovým výrobcem fytofarmak (léků rostlinného původu) Dr. Wilmar Schwabe.

Provedené klinické studie ukazují, že Lavekan®:

Lék se dá koupit bez lékařského receptu ve vaší lékárně. Stačí jedna tobolka denně, ideálně večer před spaním.

Tak proč se úzkostí nechat připravit o radost ze života a kvalitní spánek?

Více na www.lavekan.cz.


Lavekan 80 mg měkké tobolky je léčivý přípravek s obsahem levandulové silice k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. (Zdroj: Schwabe Czech s.r.o.)

Publikováno na: