Objevujte Česko se Sev.en for Bikers. Síť cyklonabíječek se rozroste i do Krkonoš

Českým Švýcarskem, kolem Klínovce nebo Labskou stezkou na elektrokole? Před pár lety by ještě bylo potřeba dobře naplánovat trasu, aby cyklisté nezůstali bez energie, případně si se sebou na výlet nemuseli vézt těžkou přenosnou nabíječku a kabely. Právě s cílem zlepšit infrastrukturu vznikl ve společnosti Sev.en Commodities projekt Sev.en for Bikers, který letos vjíždí už do své čtvrté sezony.


Zdroj: Sev.en Commodities AG, odštěpný závod


Více než stovku nabíjecích stanic, které se během prvních dvou let podařilo nainstalovat a spustit, najdete v Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském a Středočeském, Jihočeském a Pardubickém kraji. Kompletně je například pokryta více než 240 kilometrů dlouhá Krušnohorská magistrála. Díky tomu je možné objevovat i taková místa, na která by dříve kapacita baterie stačila jen tak tak.

Všechny nabíjecí stanice jsou dnes kompatibilní s drtivou většinou dnes prodávaných elektrokol, kabely ani přenosné nabíječky už tak v batozích nemusí zabírat místo. Možnost nabít si baterii i těm, kteří se nemohou připojit k žádné ze šesti zdířek, pak dávají dvě klasické zásuvky. Ověřit si, jestli je vaše elektrokolo kompatibilní, můžete jednoduše na stránkách 74b.cz. Pak už jen přijedete, půjčíte si kabely, zdarma nabijete a pokračujete dále.


Zdroj: Sev.en Commodities AG, odštěpný závod


A protože elektrocyklistika v České republice zažívá boom, i Sev.en for Bikers se neustále rozšiřuje. Letos je hlavním cílem rozšíření do dalších dvou krajů, jmenovitě Libereckého a Královéhradeckého. Díky tomu dojde k propojení sítě s populárními a hojně navštěvovanými Jizerskými horami a Krkonošemi.

Výlet je navíc možné komfortně naplánovat předem – v interaktivní mapě na webu projektu 74b.cz si jednoduše zjistíte, kde kterou nabíječku najdete a kdy je v provozu. Nabíječky jsou vždy umístěny v blízkosti hotelů, restaurací či informačních center, doplnit energii tak při čekání na nabití svých kol mohou i samotní cyklisté. Letos by navíc do mapy měly přibýt nové funkce, které ještě zvýší uživatelský komfort aplikace.

Aktuální tipy a zajímavé informace o elektrokolech a jejich nabíjení najdete také na sociálních sítích, na Facebooku Instagramu najdete projekt Sev.en for Bikers na profilech Nabíjíme elektrokola.

Publikováno na: