Tipy, jak docílit rovnováhy mezi tělem a psychikou

To, že psychické zdraví člověka je úzce spojené s fyzickým zdravím, se od pradávna obecně ví. Dokonce již před 2400 lety hlásal řecký filozof Sokrates, že „neexistuje taková nemoc, která by nesouvisela s duší“.

Lidé na to ale postupem času pozapomněli, a navykli si řešit psychické i fyzické problémy odděleně, nezávisle na sobě a především pomocí léčiv. Léky však často problém nevyřeší, ale pouze překryjí a přesunou na později. Chronické odsouvání problémů však může narůst do rozměrů, ze kterých již není cesty zpět.  

V poslední době se ale naštěstí psychosomatická léčba dostává do povědomí lidí stále více a těší se rostoucí oblíbenosti. Lidé si začínají uvědomovat, že žití v neustálém stresu, neřešení problémů, neudržování work-life balance atd. může za řadu fyzických neduhů.

Jak na psychosomatické nemoci?

Psychosomatických nemocí jsou dnes desítky a stále více lékařů mluví o tom, jak psychika o našem zdraví rozhoduje. Na léčbu mnoha onemocnění je tedy zapotřebí celostního přístupu k pacientovi.

Nastolit psychosomatickou rovnováhu a žít více vyrovnaně lze mnoha způsoby, které jsou velmi individuální. Někdo zvolí procházku v přírodě, sport, večer strávený s přáteli, či meditaci. Další velmi efektivní pomůckou k nastavení rovnováhy může být i tzv. AVS přístroj, lidově psychowalkman, který funguje na bázi faktu, že lidská mysl reaguje na určité frekvence blikajícího světla a zvuku a dokáže se na ně naladit.

AVS pomáhá mnoha způsoby

AVS technologie má navíc mnohem více funkcí, než pouze relaxační. Pomáhá se zbavit stresu a únavy, odstranit trému, vyřešit syndrom vyhoření, či vysoký krevní tlak. Jan Valuch, prezident Světové asociace pro AVS technologii (WAAT) potvrzuje, že podle nezávislých výzkumů pozoruje jednoznačné účinky více než 95 % uživatelů. A to je v oblasti zdraví dosud nevídané číslo.

Skvělá věc je, že účinky psychowalkmanu si každý může ověřit sám: odborný garant této technologie (www.galaxy.cz) umožňuje totiž nezávazné vyzkoušení účinku v pohodlí domova.

Jak to funguje v praxi?

AVS přístroj se skládá z ovládací jednotky, ze sluchátek a zejména ze speciálních brýlí, kde pulsují barevná světla. Stačí si nasadit brýle a sluchátka, zapnout přístroj a jeho impulsy začnou měnit biorytmy organismu, tzn. ladit do těch stavů, které jsou zapotřebí. Pro léčbu nespavosti lze například zvolit program Rychlý spánek, světlo a zvuk změní pomocí přesných frekvencí biorytmy a člověk hned po skončení programu usíná.