Umí palivo opravdu čistit motor? Můžete si to ověřit online

Není palivo jako palivo. Kvalita pohonných hmot hraje pro správné fungování vozidel opravdu důležitou roli. Dá se říci, že základní paliva jsou na všech čerpacích stanicích víceméně totožná. Rozdíl v jejich výsledné kvalitě a prospěšnosti pro motorovou soustavu však dělají aditiva, což jsou ve většině případů směsi několika typů látek, které se do paliv přidávají pro vylepšení jejich užitných vlastností.

Usazeniny motoru škodí – co s tím?

Při provozu se v motoru totiž vyvářejí karbonové usazeniny, které vznikají nedokonalým spalováním. Společně s dalšími složkami paliv se usazují ve vstřikovacích tryskách a na ventilech. Moderní motory jsou na takové usazeniny citlivé, a pokud nečistot přibývá, může dojít k narušení optimálního proudění paliva, a tedy ke snížení výkonu, zvýšení spotřeby a k ohrožení chodu celého motoru. Tomu lze zabránit přidáním účinných přísad s čisticí schopností.

Budete-li tankovat u čerpacích stanic ORLEN Benzina, nemusíte se nečistot vůbec bát. Všechna zde nabízená paliva totiž obsahují zázračné přísady, které zcela odstraňují usazeniny v motorech a udržují je i nadále v čistotě. Takto upravená paliva mají vysoce pozitivní vliv na chod motoru, který se promítá do jeho zvýšené životnosti. Čisté spalování zároveň přispívá i ke snížení emisí škodlivých látek. Platí to jak pro standardní pohonné hmoty s názvem Efecta, tak pro prémiová paliva Verva, která vedle péče o motorovou soustavu mají maximálně vylepšeny výkonnostní parametry. Stačí tedy pravidelně tankovat na některé z více než 430 čerpacích stanic sítě ORLEN Benzina a péče o motorovou soustavu Vašeho vozidla je zajištěna!

Jak se testují čisticí schopnosti paliv

Je možné věřit tomu, že palivo skutečně čistí? Prokázat to lze pouze motorovými zkouškami v nezávislých akreditovaných laboratořích. ORLEN Benzina jako jediná zveřejňuje čisticí účinky svých paliv na webových stránkách orlenbenzina.cz. Pro zajištění nejvyšší možné kvality nechává ORLEN Benzina svá paliva zároveň pravidelně testovat, a to nejen během výroby, ale i po jejich distribuci na čerpací stanice. Proto také na každé čerpací stanici sítě ORLEN Benzina naleznete na výdejních stojanech certifikát kvality Lab Guarantee. A vy sami to poznáte tak, že motor vašeho auta nebude časem ztrácet výkon a odmění se vám tím, že vám bude bezproblémově sloužit. Ostatně odměna za tuto péči o vaše auto čeká i na vás. Pokud si stáhnete věrnostní aplikaci ORLEN Benzina, obdržíte za každý nákup body, které pak můžete proměnit v zajímavé odměny a slevy.

Stáhněte si věrnostní aplikaci a odměňte se! (www.orlenbenzina.cz/benzina-app)


ORLEN Benzina aplikace – všechny výhody po ruce


ORLEN Benzina patří do skupiny ORLEN Unipetrol, největší rafinérské a petrochemické společnosti v Česku. Se 436 čerpacími stanicemi je největší sítí v Česku. Kromě klasických pohonných hmot nabízí také zkapalněný ropný plyn (LPG) a stlačený zemní plyn (CNG). Na 63 stanicích nabízí celkem 90 dobíjecích stojanů pro elektromobily. V letošním roce otevřela ORLEN Benzina vodíkové stanice na pražském Barrandově a v Litvínově. ORLEN Benzina vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci ORLEN Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Stejně jako v ostatních zemích, kde skupina ORLEN, do níž patří ORLEN Unipetrol, působí, je cílem získat přízeň nových i věrných zákazníků a nabídnout motoristům optimální kombinaci kvalitních pohonných hmot za atraktivní ceny a širokou nabídkou občerstvení a skvělé fair trade kávy v rámci mezinárodního gastro konceptu Stop Cafe. S privátní značkou Stop Cafe se motoristé mohou na svých cestách potkat i v Polsku, Česku, Německu, Litvě, v Maďarsku a na Slovensku, kde mezinárodní skupina ORLEN provozuje své čerpací stanice.