Kam vyrazit za dobrým jídlem a pitím? Možná budete překvapeni

Říkáte si někdy, že už jste byli skoro všude, a už vám docházejí nápady, kam se podívat příště? Jestli jste nadšeným sportovcem, milovníkem dobrého vína a jídla nebo chcete objevit krásné a zároveň neokoukané zákoutí naší planety, určitě se zastavte v Burgenlandu. Jedná se o třetí nejmenší spolkovou zemi Rakouska, ale nespočet zážitků její velikost daleko předčí.

Podívejme se na 5 věcí, které Burgenland charakterizují

Kulinářské umění

Jedinečnou a srdečně pohostinnou atmosféru vyvolá nespočet dobrých vín a jídel. Svěží letní vánek vás zanese do místních restaurací a hostinců, kde ochutnáte nejen pokrmy tradiční rakouské kuchyně, ale i nejmodernější kulinářské pochoutky. Když se pak k dobrému jídlu připojí i kvalitní víno z místních vinic, tak se rozplynete. Burgenlandská vína totiž patří k těm nejlepším na světě.

Malebná krajina

Nepoznamenaná příroda vás osloví už na první pohled. Nachází se zde Neziderské jezero, jež je největší vodní plochou Rakouska, šest přírodních a jeden národní park, podhůří Alp, Litavské hory se svahy pokrytými vinicemi nebo nekonečné jahodové plantáže. To a mnohem víc dělá z tohoto místa ráj na zemi. Nastal čas prozkoumat neobjevenou krásu přírody a pokochat se výhledem z mnoha vyvýšených míst Burgenlandu.

Cyklistika

S krásnou přírodou souvisí i způsob jejího objevování! Kdo si nepotrpí na pěší túry, tak si vybere variantu druhou. A tou je kolo. Jakmile se jednou rozjedete, už se nebudete chtít zastavit. Vítr ve vlasech, čerstvý vzduch, sluníčko a pohodlné cyklostezky vaše smysly nenechají pohromadě. A pokud s sebou kolo nemáte, není důvod k zoufání. V Burgenlandu je spousta půjčoven.

Familypark

Největší volnočasový park v Rakousku, a to pro celou rodinu. Zábavy si užijete na více než 140 000 metrech čtverečních! Park je rozdělen na čtyři tematické oblasti plné atrakcí a chutného občerstvení. Projeďte se svými blízkými třeba parní lokomotivou a udělejte si úžasný den. Možná potkáte i zvířátka.

Kultura

Muzea, galerie, hrady, zámky, hudební festivaly a výstavy. V Burgenlandu se připravte i na pořádnou dávku kulturních zážitků. Zažijte kouzlo hudby jako ještě nikdy předtím. Velkolepá divadelní scéna nebo kvalitní akustika v koncertních sálech je to, po čem touží nejedno ucho. Na své si přijdou i neposedné nohy, které se raději vydají na epochální výlet za historií a burgenlandskými památkami.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.