Jak poznat předražené auto

Koupit si nové auto, v kterém už ale někdo jezdil, není jen tak. Přináší to s sebou řadu starostí spojených zejména s tím, abyste si vybrali ten správný vůz. To však neznamená jen konkrétní značku, motorizaci, typ karoserie či barvu, ale především to, aby jeho aktuální tržní cena a jeho technický stav a stáří odpovídaly tomu, co vám tvrdí prodejce. Jednoduše řečeno takové auto, za které nezaplatíte o desetitisíce více, než je jeho skutečná hodnota.  

Zjistěte, jakou skutečnou tržní hodnotu auto má

Jediným způsobem, jak se ochránit před koupí předraženého auta, je znát jeho aktuální obvyklou cenu. Hledat a procházet inzeráty více prodejců ojetých automobilů však zabere spoustu času. Rychlejší a pohodlnější možností je proto zdarma si do mobilu nainstalovat mobilní aplikaci Carolina, která vám vozidlo zdarma ocení a vy tak během několika sekund zjistíte jeho aktuální tržní hodnotu. Okamžitě rozpoznáte, jestli za cenu, kterou po vás chce prodejce, je či není předražené. V Carolině si také můžete jedním kliknutím zobrazit nejen aktuální inzeráty srovnatelných vozidel z největších českých a zahraničních portálů, ale také inzeráty až tři měsíce zpětně, které jsou již z internetu stažené, ale vám pomohou zjistit, za kolik se podobná auta inzerovala, případně dokonce prodala. Navíc pokud se auto, o kterém uvažujete, inzerovalo již v minulosti, Carolina vám zobrazí, za kolik se nabízelo. Carolina je bezplatně ke stažení v Google Play i v AppStore.

Ověřte si zdarma i jeho historii

Kromě rozpoznání uměle navýšené ceny vám tato mobilní aplikace zdarma pomůže rovněž s prověřením jeho historie, což byste před koupí auta rozhodně měli udělat. Riziko, že vám prodejce zatají stočený tachometr, havárie či omlazení vozu, je podle dat z trhu poměrně vysoké. Například stočený tachometr má aktuálně okolo 40 procent aut nabízených k prodeji. Na pozdější reklamace se nespoléhejte, ochotně je s vámi vyřeší jen malý zlomek prodejců. O historii auta se raději informujte před tím, než podepíšete kupní smlouvu. Pokud si nainstalujete aplikaci Carolina, můžete si nechat zdarma prověřit jedno vámi vybrané auto v systému AUTOTRACER od společnosti Cebia, která již téměř tři desetiletí pomáhá motoristům bojovat proti nekalým praktikám na trhu. Prověřit auto si můžete nechat i bez nainstalování aplikace na www.zkontrolujsiauto.cz, ale zaplatíte za to 499 korun. S aplikací navíc získáte dvacetiprocentní slevu na další prověření.


Pokuta za prošlou STK? Už nikdy víc

Nainstalováním Caroliny získáte i řadu dalších služeb a výhod. Například už nikdy nezapomenete na důležité termíny spojené s vaším autem, jako je výměna dálniční známky, přezutí pneumatik, výměna prošlé lékárničky či řidičáku nebo blížící se termín propadnutí STK. Pokuty by vás přitom mohly vyjít na pěkných pár tisíc korun, nemluvě o potížích, kdybyste byli účastníkem nehody a měli neplatnou STK, která se váže ke konkrétnímu dni, nikoli měsíci, jak se řada lidí mylně domnívá.  

Mějte v kapse i nebližší servisy a benzínky

Mobilní aplikace Carolina je však praktická i z dalších důvodů. Budete mít vždy při ruce informace o nejbližších servisech a čerpacích stanicích, což oceníte nejen v Česku, ale zejména v zahraničí. S Carolinou budete také vědět, jakou výbavu musíte mít v autě při cestách do jednotlivých zahraničních zemí, jaké jsou tam limity na alkohol a řadu dalších důležitých informací. S Carolinou také budete moci každý měsíc soutěžit o zapůjčení vozu s plnou nádrží na víkend a o řadu dalších hodnotných cen. A i když si teď chcete užívat nově nabyté auto a o jeho výměně zatím nemůže být řeč, v Carolině si i tak můžete každý měsíc nechat zobrazit jeho aktuální cenu s odhadovaným vývojem ceny až na tři roky, což vám do budoucna umožní lépe plánovat, kdy ho vyměnit za novější.

Odkazy ke stažení naleznete na www.carolina.cz.