Ukrytý podklad v Salcburku a místo pro ideální dovolenou: Zde si hrají i dospělí

Oblast Wildkogel, která je v zimě hojně využívaná zejména lyžaři, se nachází takřka v srdci Národního parku Vysoké Taury. Ovšem i v létě má Wildkogel co nabídnout. Je úplně jedno, zdali jste sportovní nadšenci, anebo si raději vychutnáváte krásy divoké přírody. Na vrcholku hory Wildkogel si můžete užít obojí!

Jak se dostat na vrchol?

Letos v létě jsou pro turisty připraveny hned dvě lanovky – Wildkogelbahn v Neukirchenu a Smaragdbahn v Brambergu. Všem návštěvníkům tedy nic nebrání dostat se pohodlně za zábavou do hor, kde na ně budou čekat překrásné turistické trasy, okruhy pro horská kola, skluzavkové dráhy, tratě pro horské tříkolky nebo různá hřiště, kde mohou děti zažít spoustu legrace a zdokonalit se v pohybových dovednostech. Hora Wildkogel je také oblíbeným startovištěm pro lety na rogalu.

Sklouzněte se!

Vraťte se zpátky do dětských let a vydejte se na panoramatickou trasu plnou skluzavek. Na stanici lanovky Wildkogelbahn na vás čeká nezapomenutelný zážitek s novou trasou plnou skluzavek! Na cestě do hostince Gatshof Stockenbaum si můžete užít zábavu s deseti skluzavkami z ušlechtilé oceli o délce od 27 do 52 metrů. Volné pády a prosklené skluznice vám způsobí až adrenalinové zážitky. Příjemná turistická stezka vede půl hodiny od hostince Gasthof Stockenbaum do Neukirchenu – lanovka Wildkogel vás opět zaveze nahoru a můžete si skluzavky sjet ještě jednou.

Zábava na tříkolce

Koluje vám v žilách krev dobrodruha? Pak jistě nesmíte propásnout jízdu na horské tříkolce na nové horské dráze Mountaincart-Strecke. Mnoho zatáček a velká rychlost vám zaručí opravdu bláznivý letní zážitek. Trasa je dlouhá 4,5 km a je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Milujete cykloturistiku?

Neumíte si představit život bez horského kola? V oblasti Wildkogel-Arena si můžete užít řadu výletů nádhernými údolími a lesy nebo se vydat na cestu k světově proslulým Krimmelským vodopádům. Ti, kteří by rádi zdokonalili svou jízdní techniku, mohou využít speciální kurz jízdní techniky.

Specialista na rodinné dovolené

Wildkogel-Arena a přilehlé vesnice Neukirchen a Bramberg, kde můžete nalézt již zmiňované lanovky, se nachází v Salcbursku v panenské přírodě mezi Kitzbühlskými Alpami a Národním parkem Vysoké Taury. Tato oblast je zaměřená především na rodinné dovolené. Díky speciálně upraveným trasám si na své přijdou i maminky s kočárky. Dále tu jsou k zapůjčení i dětská nosítka, golfky, které bez problému zvládnou horský terén, nebo turistické vybavení. Ubytovat se můžete v některém z mnoha „family friendly“ hotelů nebo penzionů.