Letní koupání v křišťálovém jezeru jako alternativa pro skvělou dovolenou

Většina lidí jezdí do rakouských Alp jen v zimě. A to je chyba! Letní dovolená v Rakousku může být stejně tak jedinečná jako ta v lyžařském období. A to zejména v Zell am See – Kaprun. Co všechno tady lze v létě podniknout, vám prozradíme v tomto článku.

Zell am See – Kaprun v srdci rakouských Alp představuje jednu z nejkouzelnějších rekreačních oblastí vůbec. Nachází se v salcburské oblasti s názvem Pinzgau, jejímž srdcem jsou dvě místa – Zell am See a Kaprun se svým exkluzivním wellness areálem. Celá destinace vyniká kromě krásné přírody i širokou paletou aktivit, díky kterým se nebudete ani na vteřinu nudit. Jestli jste příznivci nejrůznějších sportů, máte rodinu s dětmi nebo si jen chcete odpočinout od strastí každodenního života, tak čtěte dál.

Hop do křišťálově čistého jezera Zeller See

Zapomeňte na přelidněné pláže v Chorvatsku. Modré a průzračné jezero Zeller See, které se rozkládá při malé říční deltě, dosahuje na některých místech hloubky i přes 60 m. V jezeře si můžete zaplavat, potápěním objevíte krásný a pohlcující podvodní svět nebo si zapůjčíte elektrický člun. A co ti, kteří nejsou zrovna akční? Rozvalují se na pláži a opalují se.

Relax v obrovských lázních Tauren Spa

Relaxace a pohoda v lázeňském komplexu na ploše více než 20 000 m² – to je Tauren Spa. Dopřejte si masáže, sauny, sluňte se na lehátku, naložte se do vířivky nebo vlastně prakticky cokoli! V areálu se nachází i fitness centrum s nejmodernějšími posilovacími přístroji a panoramatickým výhledem na okolí. Nespočet bazénů, tobogánů a dalších vodních atrakcí je už pak samozřejmostí. A až vám vyhládne, tak věřte, že se ve zdejších restauracích najíte jako šlechta…

Na procházku do přírody Národního parku Vysoké Taury

Se svou rozlohou 1856 km² se jedná o největší národní park v celém Rakousku a také Alpách. Máte rádi pěší turistiku nebo jen tak rádi objevujete krásná zákoutí planety? Na své si zde přijdou jak horolezci, kteří mohou prozkoumat klidně i desítky vrcholků, tak i milovníci fauny a flóry. Na území bylo zaznamenáno přes 10 000 druhů živočichů a 1800 druhů rostlin. Vidět kamzíky, orly nebo supy ve volné přírodě je prostě pocit k nezaplacení.

Vzhůru na vyhlídkovou plošinu!

Hory Schmittenhöhe, Kitzsteinhorn a Maiskogel nabízí pestrou zábavu plnou dobrodružství pro celou rodinu. K nejkrásnějším výletním cílům v regionu patří bez debat vyhlídková plošina „Top of Salzburg/Gipfelwelt 3000“ na hoře Kitzsteinhorn. Na vrcholku najdete i kino, galerii národního parku a Ice Arenu, kde zažijete sněhové radovánky i uprostřed léta. Dechberoucí výhled na národní park je zde ale stejně to nejlepší.

Objevujte stovky kilometrů pěších a cyklistických tras

Pěší a cykloturistika je v Zell am See – Kaprun velmi populární. Na cestách narazíte na desítky salaší a horských chat. Právě ony dělají turistické výlety tím pravým ořechovým a utvářejí příjemnou relaxační oblast, ve které ani zábava nepřijde zkrátka. Ať už tedy narazíte na útočiště na vrcholu, horskou chatu na okraji lesa nebo salaš s pastvinami, tak budete vřele vítáni a svou zaslouženou dovolenou si vychutnáte plnými doušky sami i s rodinou.