Plavání miminek. Nechte se inspirovat expertkou

Prázdniny jsou v plném proudu a tak se s plaveckou školičkou AquaBella nechte inspirovat, jak si (nejen) letní koupání s vašimi dětmi naplno užít. MUDr. Pavla Loudová, ředitelka plavecké školičky AquaBella v Poděbradech radí, jak s miminkem správně plavat v bazénu a kdy s ním můžeme bezstarostně začít. #huradovody

Plavání přispívá ke správnému vývoji miminka a pomáhá k jeho uvolnění a relaxaci. Rozvíjí sociální dovednosti i adaptaci v kolektivu, stejně tak má pozitivní vliv na vztah maminka – dítě. „Plavání přináší radost, umožňuje rozvíjet důvěru mezi maminkou a děťátkem v průběhu nácviku určitých dovedností“, říká MUDr. Pavla Loudová, ředitelka plavecké školičky AquaBella v Poděbradech.

Přirozený pohyb nejen pro lepší kondiciPlavání je pohyb, na který jsme v prvních měsících života přirozeně zvyklí. „Po devět měsíců bylo miminko u maminky v bříšku a díky vodě ho vrátíme do polohy, kdy mu bylo příjemně. Plavání zlepšuje kondici, pomáhá udržovat rovnováhu ještě předtím, než začne chodit. Pohyb ve vodě uvolňuje napětí svalů a zároveň je posiluje, aniž by docházelo k zatížení kosterního systému. Rozšiřuje rozsah pohybů miminka a v prvních měsících má stejně tak pozitivní účinky na krevní oběh a vývoj dýchacího a nervového systému“, říká MUDr. Pavla Loudová, ředitelka plavecké školičky AquaBella v Poděbradech. A co dětičky v bazénu čeká? „Děťátka se seznámí formou hry se základními plaveckými dovednostmi, jako jsou lokomoce po bazénu, splývavé polohy a jiné. Pozvolným nácvikem dětičky přechází k zahájení výuky plaveckých stylů. Vše je formou zábavné hry, lekce jsou plné básniček, písniček, hříček a dětičky si to opravdu užívají“, říká MUDr. Pavla Loudová.

Nezapomeňte si s sebou vzít i nové Pampers Splashers

V prostorách bazénu je potřeba zajistit, aby voda byla chráněna před případnou nehodou. Pro tyto účely jsou dostupné nové plenkové kalhotky na plavání Pampers Splashers, se kterými mají v plavecké školičce AquaBella v Poděbradech dobré zkušenosti. „Maminky přichází s děťátkem do prostor bazénu a musí zajistit, aby voda byla chráněna před případnou nehodou buď speciálními plavečkami či plaveckými plenkami. Výhoda Pampers Splashers je v tom, že jednorázová plenka Pampers Splashers se natahuje jako kalhotky a jistí oblast kolem nožiček. Kdyby mělo miminko nehodou, tak přes plenky nic neproteče a voda v bazénu se neznečistí“. popisuje MUDr. Pavla Loudová.

Ptejte se expertky

Zajímá vás plavání miminek? Ptejte se expertky MUDr. Pavly Loudové v online chatu. 19. 7., 13:00, Supermámy.cz