5 nejlepších hi-tech vychytávek na dovolenou

Chcete si dovolenou opravu užít? Pak je potřeba s sebou zabalit i šikovné hi-tech vychytávky, které dovedou cestu usnadnit i zpříjemnit. S jejich pomocí zachytíte neopakovatelné záběry z akcí na souši i ve vodě, zpevníte všechny svaly v těle, a hlavně zůstanete za všech okolností v bezpečí.

1. Z ptačí perspektivy

Dech beroucí pohledy z ptačí perspektivy zvládne zachytit dron DJI Mavic Air. Je navíc velmi skladný, takže na cestách nebude velkou přítěží. Novinka nabídne 12MPx kameru zavěšenou na tříosém stabilizátoru, která stačí na rozlišení 4K. Světelnost objektivu je f/2,8, díky čemuž jsou záběry povedené i za horších světelných podmínek.

Nový bezpilotní letoun z nabídky DJI by měl být schopen létat rychlostí až 35 km/h, a to až ve výšce pět kilometrů nad mořem. Ve sportovním režimu je letová rychlost dokonce až 70 km/h. Celkový dolet je 21 minut.

2. Hlavně bezpečně

Pokud si nechcete při letních radovánkách pohrávat s nebezpečím při jízdě na kole, určitě noste helmu. Livall BH51M ale není jen tak obyčejná helma, k vaší ochraně před poraněním při pádu přidává ještě další chytré funkce, které se o vás postarají.

V první řadě tato zajímavá novinka, která mimochodem vyhrála letos ocenění jako jeden z nejinovativnějších produktů, nabízí chytré osvětlení. To informuje o ostatní o brždění i změně směru. Potěší integrované reproduktory pro poslech hudby i možnost komunikace s kamarády přes vysílačku.

3. Osobní trenér na zápěstí

Doslova v osobního trenéra na zápěstí se mohou proměnit chytré hodinky Xiaomi Huami Amazfit 2. Vedle sledování denních aktivit, a to včetně spánku či srdečního tepu, totiž dovedou také motivovat uživatele k pohybu.

Druhá generace chytrých hodinek od společnosti Xiaomi se nabízí citelně levněji než většina konkurentů, přesto nabízí poměrně zajímavé funkce a luxusní vzhled. Novinka se tak neztratí nejen při sportování, ale ani ve společnosti. 

4. Kouzlíme s fotoaparátem v mobilu

Mobily se těší stále větší popularitě coby náhrada klasických fotoaparátů. Vykouzlit opravdu fascinující snímky je možné pomocí speciálních objektivů, které se na smartphone jednoduše nacvaknou.

Na jejich výrobu se specializuje například společnost Black Eye. V portfoliu tohoto výrobce najdete hned několik různých modelů, díky kterým je možné zachytit svět úplně z jiné perspektivy, než jste normálně zvyklí. Zajímavé je i to, že jednotlivé objektivy je možné kupovat v sadách i samostatně.

5. Na doma i k vodě

Chytrý reproduktor Invoxia TRIBY se neztratí doma ani na zahradní párty. Uvnitř se ukrývají hned dva silné reproduktory s pasivním subwooferem. Ty jsou řízeny 3D algoritmem a společně dovedou reprodukovat velmi čistý zvuk s velmi hutnými basy, ale zároveň i s jasnými výškami.

Přímo prostřednictvím reproduktoru je možné také telefonovat. A to nejen jako s využitím Bluetooth handsfree, ale také prostřednictvím aplikace Triby. S její pomocí je možné také odesílat přímo na displej krátké zprávy. To se hodí především ve chvíli, kdy zařízení používají menší děti, které ještě nemají vlastní smartphone.