Tipy, jak na zdravé klouby po čtyřicítce

Čechy nejčastěji trápí bolest kolenních (65 %) a kyčelních (33 %) kloubů. Pravděpodobně během života v nějaké formě zastihne každého. Základem je zjistit, co je příčinou bolesti, najít vhodný způsob, jak ji odstranit a jak jí předcházet a dát pohybu zelenou. Bolest pohybového aparátu vyžaduje podporu přímo vyvinutou pro pohybový aparát.

 „U svých pacientů často vidím, že mají tendenci problém tzv. ‚vydržet‘, což ne vždy považuji za zcela vhodné. V dnešní době není nutné se trápit bolestí, mnohem prospěšnější je přemýšlet nad tím, proč přichází a jak jí předejít. Akutní bolest je přirozenou reakcí organismu na přetížení nebo poškození některé tělesné tkáně a slouží jako varovný signál. Při řešení bolesti je vhodné volit takovou léčbu, která působí jak analgeticky, tak protizánětlivě na všechny složky pohybového aparátu (kosti, klouby, svaly a vazivo) a je šetrná k organismu,“ říká as. MUDr. Petr Fulín, Ph.D., z 1. ortopedické kliniky 1. LF UK a FN Motol v Praze.

Medicíně vévodí specializace

Trendem dnešní medicíny napříč specializacemi je cílená péče, která odpovídá na konkrétní problém konkrétním řešením a působí přímo v epicentru bolesti. Delší plazmatický eliminační poločas analgetika umožňuje dosažení stálé hladiny léku i při užívání dvakrát denně. Tyto parametry splňuje např. novinka Etrixenal od Proenzi s účinnou látkou naproxen.

Jak to funguje

Nesteroidní antirevmatika, mezi která patří i naproxen, jsou skupinou léčiv s protizánětlivým a analgetickým účinkem a snižující teplotu. Užívání naproxenu nese snížené riziko kardiovaskulárních komplikací. To je velmi podstatné zejména pro pacienty, kteří již trpí kardiovaskulárním onemocněním či pro ně mají výrazné předpoklady. Právě pro tuto skupinu pacientů jsou produkty s účinnou látkou naproxen vhodným řešením pro úlevu od akutní bolesti pohybového aparátu.

Klouby – kompletní systém, který potřebuje kompletní kloubní péči

Proenzi, odborník na kloubní péči, nabízí širokou řadu podpory, v níž si každý může vybrat tu adekvátní právě pro svůj stav pohybového aparátu. Ať už pro ty, kteří si uvědomují nutnost prevence, nebo ty, které už problémy čas od času navštíví a potřebují intenzivnější péči. V případě akutní bolesti kloubů, svalů a šlach je tu analgetikum Etrixenal 250 mg tablety a při akutním poranění měkkých tkání Etrixenal 100 mg/g gel určený přímo na bolest pohybového aparátu od značky Proenzi. Stejně tak je v portfoliu kompletní kloubní péče produkt, který nabízí úlevu od symptomů osteoartrózy kolene (Prubeven 750 mg potahované tablety). Pohybový aparát je tím nejkomplexnějším, dopřejte mu stejně kompletní péči – dlouhodobou a cílenou. Prodlužte si zelené okamžiky vašeho aktivního života a stopněte červené, které přináší bolest.

Materiál obsahuje reklamní sdělení

Etrixenal 250 mg tablety je lék pro vnitřní použití. Etrixenal 100 mg/g gel je lék pro vnější použití. Oba léky obsahují naproxen. Prubeven 750 mg potahované tablety je lék pro vnitřní použití, který obsahuje glukosamin sulfát. Čtěte pozorně příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.