Fitness náramky pohlídají sportovní výkony, spánek i děti

Chytré v dnešní době už dávno nejsou pouze telefony, ale například i fitness náramky. Nejnovější modely totiž měří veškeré denní aktivity, ale zvládnou dokonce i pohlídat děti. 

Fitness náramky původně vznikly kvůli tomu, aby sledovaly počet ušlých kroků každý den. To v dnešní době umí i celá řada smartphonů, ale fitness náramky poslouží i ve chvílích, kdy s sebou jednoduše mobil nechcete nosit.

Sofistikovanější modely se navíc hodí pro technické nadšence, kteří mají rádi kontrolu nad tím, co dělají. Kromě kroků, ušlé vzdálenosti a spálených kalorií totiž dovedou sledovat také srdeční tep, čímž částečně kontrolují i zdravotní stav majitele.

Vhod může přijít také další vychytávka – hlídání fáze spánku. Díky tomu vás náramek dokáže probudit v tu správnou dobu, abyste se během dne necítili zbytečně rozladění a unavení.

Motivace pro děti, klid pro rodiče

Zajímavě vypadají i modely, které jsou určeny výhradně pro děti. Ty dovedou ratolesti povzbuzovat k dosažení vyšších cílů, zpravidla prostřednictvím nejrůznějších odměn. Pro děti je to pak jako hra, za různé aktivity dostávají sběratelské odznaky, které mohou vidět v obslužné aplikaci ve svém telefonu.

V aplikaci se zároveň zobrazují i nejrůznější výzvy, kdy mohou jednotlivci soutěžit s dalšími členy domácnosti nebo svými kamarády v tom, kdo bude dosahovat lepších výsledků. Rodiče mají přehled o kompletních aktivitách dětí díky vzdálenému přístupu. Jednoduše mohou nastavit i to, jaká data se mají zobrazovat dětem a jaká jim.

Chytré hodinky pro náročné

Samostatnou kapitolu tvoří chytré hodinky. Ty se na první pohled příliš neliší od fitness náramků s displeji, rozdíly jsou ale v praxi obrovské. Chytré hodinky jsou totiž zpravidla plnohodnotným doplňkem chytrého telefonu nebo tabletu. To znamená, že dokážou do určité míry zastat jeho funkce.

Některé modely tak dovedou skutečně telefonovat, podobně jako byste hovor uskutečnili prostřednictvím bezdrátové hands-free sady. To může být pro celou řadu lidí daleko pohodlnější než neustále vytahovat mobil z kapsy. Samozřejmostí jsou stopky, budík a další funkce tradičních digitálních hodinek.

Mezi další vychytávky chytrých hodinek patří možnost ovládání připojených přístrojů na dálku. Při sledování filmu na tabletu jej tak nemusíte vzít ani do ruky a můžete pouze prostřednictvím hodinek na zápěstí přehrávání pozastavit nebo upravit hlasitost. Stejně jednoduše na dálku také pustíte svou oblíbenou píseň na chytrém telefonu.

Širokou nabídku fitness náramků i chytrých hodinek naleznete na CZC.cz.