Beauty TIP: Krásná pleť a vlasy díky kofeinu

Rády si vychutnáte šálek kávy, černého nebo zeleného čaje? A víte, že síla kofeinu se dá zužitkovat i v cestě za krásnou a zdravou pletí a vlasy? Nejenže nám kofein dodává tolik potřebnou každodenní energii, ale povzbudivé účinky má i pro náš vzhled. Proč má kofein věrné místo v kosmetice a jak toho využít? A je možné si netradiční kosmetickou ingredienci vypěstovat v domácích podmínkách?

Zdravá a krásná pokožka

Kofein má skvělé antioxidační účinky. To znamená, že pomáhá odstraňovat škodlivé volné radikály, což zlepšuje celkovou schopnost regenerace pokožky a to vede ke krásnému svěžímu vzhledu. Jestli jste už slyšely o přikládání vychladlých čajových sáčků na unavené oči, dělá se to proto, jelikož kofein redukuje otoky. Super pomocníkem proti v boji proti kruhům pod očima jsou tedy oční krémy s obsahem kofeinu.  A nejen to – kofein pomáhá také proti akné a zarudnutí pleti!

Bojovník proti celulitidě

Všechny už víme, že nadměrné pití kávy zhoršuje stav celulitidy, to ale neplatí, pokud ji používáme zevně! Výzkum na univerzitě v brazilském Sao Paulu prokázal, že aplikace krémů s kofeinem snižuje velikost celulitidových tukových buněk až o 17 %! Podporuje totiž činnost oběhového systému a přispívá ke správnému prokrvování. To zní skvěle, tak proč to nezkusit? Existuje celá řada krémů proti celulitidě s obsahem kofeinu, stačí si jen vybrat.

Podpora růstu vlasů

V šamponech a kondicionérech se kofein osvědčil jako pomocník pro zmírnění vypadávání vlasů a posílení jejich růstu. Pokud vás tedy trápí vypadávání vlasů nebo cítíte, že by potřebovaly dodat sílu a pevnost, můžete sáhnout po vlasové kosmetice, která obsahuje výtažky z kofeinu. Zkuste si udělat vlasovou masku, do které přidáte namletou kávu.

Víte, jak pečovat o kávovník?

Láká vás mít domácí zdroj kávy pro vnitřní i vnější použití? Zkuste si z kávového zrna vypěstovat kávovník, který bude po čase plodit! Nejprve si ale otestujte své pěstitelské dovednosti. Zábavná hra De’Longhi vám napoví, jak o kávovník optimálně pečovat. Cesta od kávového semínka k šálku perfektního espressa totiž není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Přečtěte si i další užitečné informace o tom, jak na skvělou kávu i její pěstování.

Sbírejte zrníčka a vyhrajte skvělé ceny

Pokud se skutečně rozhodnete dát kávové mini plantáži zelenou, můžete se díky pěstování zapojit do velké soutěže o hodnotné ceny. Jak na to? Nasbírejte ve vybraných prodejnách s elektronikou celou limitovanou edici kávových semínek De’Longhi a přihlaste se do velké soutěže. Každé dva týdny máte šanci vyhrát voucher na nákup produktů De’Longhi v hodnotě 50 000 Kč.