Teplá voda za málo peněz? Kdy se vyplatí investovat do plynového kotle?

S manželem se chystáme na stavbu nového domu a chtěla bych vás poprosit o radu. Myslíte, že je v dnešní době nutné nechat si domů zavést plynovou přípojku, nebo stačí jen elektřina, když např. plynové varné desky se už skoro nepoužívají – každý má indukci – a topení i ohřívání vody se dá také vyřešit jinak?

Jana N., Hradec Králové 

Zdravíme, milá Jano! Víte, že většina šéfkuchařů nejradši vaří na plynu? Ale samozřejmě chápeme, že indukce je praktická a rychlá. Na druhou stranu vám můžeme vysvětlit, proč je dobré mít doma plyn i v případě, kdy na něm zrovna nehodláte předvádět své kulinářské umění. To, že máte možnost plynové přípojky, je jednoduše velká výhoda. Jednou z nejdražších položek provozu domácnosti je totiž její vytápění. A pokud na něm chcete ušetřit, doporučujeme vsadit právě na plyn, který je zároveň ekologickým zdrojem tepla. Navíc moderní kondenzační plynové kotle zajistí i ohřev vody, takže díky plynu budete mít o vše postaráno najednou.

Možná jste slyšela, že v moderních, dobře izolovaných novostavbách, jakou bude určitě i ta vaše, už nejsou výdaje za topení tak strašné. To je pravda, ale obecně stále stoupá spotřeba teplé vody. A věřte nebo ne, její ohřev pomocí plynu znovu patří k nejlevnějším variantám. Co by vás teď ještě mohlo od plynu odradit? Bojíte se, že s plynovým kotlem mohou být starosti? S novými typy si opravdu nemusíte lámat hlavu. Ovládání mají úplně jednoduché – stačí na termostatu nastavit, na jakou teplotu chcete mít doma vytopeno, a za chvíli je teploučko. Slyšela jste snad nějaké zvěsti o tom, že z kotle může unikat jedovatý oxid uhelnatý, nebo že by mohl dokonce bouchnout? Nemějte obavy, moderní kondenzační kotle jsou díky vestavěným pojistkám spalin stoprocentně bezpečné. A zamotat byste se neměla ani při připojování nové nemovitosti k plynové síti. Jen pozor, technické věci zajišťuje místní distributor, který se u vás postará o všechny ty trubky a měřáky, smlouvu si však musíte dojednat s obchodníkem. Ale nebojte, i když to asi zní složitě, nic komplikovaného to není. Alespoň ne s námi.

S Yello Energy Vám nehrozí žádné nepříjemné papírování. Navíc všechno zvládnete zařídit z domova od počítače. Jako první jsme totiž už v roce 2012 přišli s jednoduchými obchodními podmínkami na jednu stranu A4. V naší smlouvě nenajdete složité háčky a chytáky. Máme čitelné písmo a stejné podmínky – jak pro odběr plynu, tak i elektřiny. Na našich stránkách Yello.cz si jednoduše vyberete produkt Yello Joule na dobu neurčitou. S námi se nebudete na zákaznické lince vztekat na „plechová ústa“, která vám diktují, jaké číslo máte mačkat, a zkouší vaši trpělivost. Věříme tedy, že si nakonec správně vyberete to, co je pro vás nejvýhodnější, a přejeme, ať se vám krásně bydlí v novém.

Váš tým Yello