Tipy, jak na celkové zdraví dítětě díky péči o jeho pokožku

Krásně žlutý až oranžový měsíček lékařský patří mezi opravdové zázraky přírody. Jak už sám jeho název napovídá, vyléčí mnoho neduhů, a proto je také jednou z nejvyužívanějších bylinek. Má četné využití, my se ale zaměříme na jeho hojivé účinky na dětskou pokožku.

Dětská pokožka a léčivá bylinka nad zlato

Kůže novorozence a kojence je přibližně pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka. Látky nanesené na kůži se vstřebávají prakticky beze zbytku a přecházejí bezprostředně do krevního oběhu. Při výběru ošetřující kosmetiky pro miminko by tedy prvním kritériem vždy měla být kvalita. Vyhledávejte proto pouze přípravky, které jsou určeny k péči o dětskou pokožku a které zároveň splňují nároky na vysokou kvalitu, která je zaručena patřičným certifikátem a v BIO kvalitě.

Hygiena

Prvním krokem při péči o dětskou pokožku je správná hygiena. Mýdlo a pěnicí přísady do koupele nepoužívejme v prvním roce života vůbec. K mytí celého těla kojence se hodí jemná měsíčková kojenecká koupel a pro starší děti měsíčkový dětský šampon, který je obzvlášť citlivý k dětským očím.

Hydatace

Po příjemné koupeli je na řadě hydratační ochranná péče. Po koupání dítě natřeme kvalitním kojeneckým rostlinným olejem, stačí ho minimální množství, aby dítě nebylo mastné. Opět dbáme na teplotu v místnosti, kde děťátko koupeme: v prvních měsících života by měla být kolem 27 °C.

Citlivá pokožka

Zvláště citlivé pokožce v oblasti plenek je někdy nutno věnovat speciální péči. Velmi častým problémem zde totiž bývají opruzeniny. Můžeme proti nim bojovat například pomocí kojeneckého krému s měsíčkem lékařským.

Čeho se při péči o dětskou pokožku držet?