Picasso to nebyl. Víte, která malířská legenda navrhla logo Chupa Chups?

1/ V roce 1965 se denně vyrobilo 800 lízátek, o sedm let později to byly už 3 miliony lízátek za den. Z jednoho cukráře, co dostal dobrý nápad, se počet zaměstnanců rozrostl na více než 2 000.

2/ Ačkoliv mají lízátka Chupa Chups kořeny ve slunném Španělsku, v současnosti se prodávají ve více než 150 zemích světa. Obvykle na ně narazíte i v tom nejmenším obchůdku.

3/ Lízátko Chupa Chups sází na to, co funguje, a tak je pro něj typický kulatý tvar a vystouplý prstenec jako má planeta Saturn. Tím se liší od ostatních kulatých lízátek, která bývají spíš hladká.

4/ V některých zemích lidé vůbec nepoužívají slovo „lízátko“, dobrotě na tyčce jednoduše říkají Chupa Chups. Neobvyklý název byl odvozen od španělského slovesa „chupar“ (lízat, sát).

5/ Kdyby všechna lízátka snědená v jednom roce utvořila jeden dlouhý řetěz, dokázal by dvanáctkrát omotat zeměkouli kolem dokola. Obvod Země se přitom pohybuje okolo 40 000 km.

6/ Žluto-červené logo Chupa Chups v roce 1969 navrhl malíř Salvador Dalí, přední představitel surrealismu. Výstřední umělec totiž stejně jako značka Chupa Chups pochází z Katalánska.

7/ Své jméno se značkou Chupa Chups spojili vedle Dalího takové hvězdy jako Spice Girls, Michael Jackson, Madonna nebo fenomenální ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko.

Chupa Chups nejsou jen klasická lízátka, vzpomenete si na další sladkosti?

Zajímavá fakta už znáte, ale věděli jste, že se rodina lízátek Chupa Chups v průběhu své historie postupně rozšiřuje? Své sladké portfolio společnost doplňuje tak, aby měli malí i velcí zákazníci vždy z čeho vybírat. Nejde přitom jen o rozmanité příchuti lízátek (např. jahoda, cola, jablko, cherry, jahoda – smetana, malina – vanilka), ale například také o jejich rozměr.

Věděli jste, že máte na výběr z lízátek v různých velikostech? Zatímco Klasické Chupa Chups lízátko váží 12 g, pro malé mlsaly je tu miniaturní lízátko s hmotností 6 g. No a ti největší fanoušci sladkého si mohou pochutnat na lízátku XXL, které se jednak pyšní úctyhodnými 29 g, ale také ovocnou žvýkačkou uvnitř.  

Do nabídky Chupa Chups ale kromě klasiky ve třech velikostech patří také lízátka speciální. Na některá z nich si možná pamatujete z dětství, protože se obvykle velmi rychle stala hitem, po kterém toužily všechny děti. Tak namátkou – vzpomínáte si třeba na vysouvací pískací lízátko Melody Pops? A co Crazy Dips ve tvaru chodidla a s práškem, který hlasitě praskal na jazyku, nebo lízátka Surprise s překvapením v podobě postavičky do sbírky?

Pravděpodobně vás neminuly ani růžové a příjemně měkké žvýkačky Big Babol, se kterými šlo hravě vyfouknout bublinu přes celý obličej. Značka zkrátka neustále přichází s originálními trendy, které baví a spojují děti i dospělé na celém světě. Také si, ať už je vám 40, nebo 10, dětství bez Chupa Chups neumíte představit?