Nejčastější chyby v boji s akné. Děláte je taky?

Kéž bychom se akné dokázali zbavit s odchodem puberty. Bohužel, některé z nás trápí i v dospělosti. Červené flíčky a nevzhledné pupínky jsou většinou to první, co ráno vidíme při pohledu do zrcadla. Lze se jich ještě vůbec zbavit a může za jejich vznik včerejší čokoláda nebo nedostatek sexu? Zde jsou nejčastější mýty o akné.

Mýtus č. 1: Pupínky mají jen puberťáci

Kéž by. Do 30 let trápí akné asi 15 % lidí, v některých případech přetrvává až do 40 let. Častěji se vyskytuje u žen, jelikož je spojeno s hormonálními změnami. Problémy jsou často spojeny i s nevhodnými kosmetickými přípravky.  Pokud jste pubertě dávno odrostli a akné vás pořád trápí, zkontrolujte svou kosmetiku, jestli neobsahuje vazelínu, lanolin či parafinový olej. Ty vzniku akné napomáhají.

Mýtus č. 2: Špatný jídelníček

Ano i ne. Nezdravý životní styl vám neprospívá celkově. Pokud kouříte a ponocujete, asi těžko budete mít pleť jako z porcelánu. Ne nadarmo se říká „vyspat se do růžova“. Spíše než akné vám ale hrozí suchá a vrásčitá tvář. Za největší nepřátele akné jsou považována kořeněná a smažená jídla nebo čokoláda. Nic z toho však dokázáno není. Pokud chcete své pleti dopřát vitaminovou bombu, vybírejte potraviny s vysokým obsahem vitaminu A, B, C, jako jsou jahody, meruňky, červená paprika nebo brokolice.

Mýtus č. 3: Nepravidelný sex

Akné je spojeno s hormony, proto jsou všechny hormonální výkyvy na pleti znát. Proto také vzniknul oblíbený mýtus, že za akné může nepravidelný nebo žádný sex, který rády používaly naše maminky nebo babičky. Pupínky však nesouvisí ani tak se samotným sexem, jako spíše s kolísáním hormonů v souvislosti s vašimi náladami a milostným stavem.

Mýtus č. 4: Špatný make up a kosmetika

Ano i ne. Pokud chcete dát nevzhledným pupínkům jednou provždy sbohem, je nutné používat kosmetiku pro váš typ pleti. Akné trápí lidi s mastnější pokožkou stejně jako se suchou. Špatně vybraná vám sice akné nespustí, ale rozhodně mu moc nepomůže, spíše ho ještě zhorší. Velkou chybou také je, pokud se snažíte pleť jakkoli vysušovat. Dochází totiž k ucpávání pórů a nové pupínky jsou na světě. Pleť musí dýchat. Používejte lehčí krémy nebo gely, které aplikujete jen na postižené místo.

SOS pomocník

Blemish SOS je komplexní přípravek vhodný pro problematickou pleť s výskytem akné. Má antibakteriální a protizánětlivý účinek, reguluje tvorbu kožního mazu a zčervenání pokožky. Tím, že působí na redukci kožního mazu, dochází k úbytku nepříjemných pupínků. Pokožka se zklidní a je na dotek jemnější. Blemish SOS neobsahuje parabeny a není parfémovaný, takže nezpůsobuje alergické reakce. 


Blemish SOS


Pročistí pleť

Zbaví vás akné. Definitivně!

Proti začervenání pleti