4 jednoduché triky, jak na krásnou pleť o kterých jste (možná) nevěděly

Pokožka na obličeji je poměrně citlivá, a aby byla zdravá a krásná, potřebuje pozornost a péči. Bez dostatku pohybu, zdravého jídla a kvalitních kosmetických přípravků se to prostě neobejde. Ale existují i méně známé faktory - přinášíme čtyři chytré vychytávky, které stojí za to znát.

1.     Obličejová jóga

Věděly jste, že pravidelným cvičením obličejových svalů můžete zásadně ovlivnit stav pleti? Pevné kontury, zmírnění tvorby vrásek, podpora přirozeného procesu hydratace a to není všechno - tahle metoda je totiž příjemná, zdravá, s dlouhodobým účinkem a také zadarmo, protože na internetu je mnoho návodů, jak si osvojit pár jednoduchých cviků, které zaberou jen několik minut týdně!

2.     Pozor na překyselený organismus

Mnohé nápoje a potraviny, které konzumujeme, jsou kyselinotvorné a v organismu způsobují mnoho neduhů, které se projevují i na stavu naší pokožky. Zdravé pH, tedy poměr mezi kyselostí a zásaditost, by se mělo pohybovat nad hodnotou čísla 7. V každé lékárně jsou k dispozici pH papírky, takže můžete snadno zjistit, jak na tom jste a v případě překyselenosti začít s pozitivní změnou.

3.     Udržujme ruce čisté

Vezměte si, kolikrát za den se dotýkáme našeho obličeje… když se chceme vysmrkat, podrbat nebo odhrnout vlasy z tváře. My ženy ještě častěji než muži, používáme více krémů a nanášíme si make-up. Proto bychom si měly dávat záležet, aby byly naše ruce co možná nejčistší, nečistoty ze špinavých rukou podporují záněty pleti a tvorbu pupínků.

4.     Kvalitní kosmetika

Kvalitní hydratační krém je naprostý základ. Nejlepší je zvolit komplexní péči z jedné konkrétní řady. Zvýší se tak účinky, protože kvalitní kosmetické produkty se vzájemně doplňují, netřeba mít plnou toaletní skříňku všemožných zázraků, postačí krém a výživné sérum - vsaďte na jednu prověřenou značku a máte vystaráno!

TIP na závěr

Věděly jste, že existují rostliny, které pomáhají hydratovat pleť? Patří mezi ně například máta, citrusy nebo heřmánek, ze kterých jsou skvělé bylinkové čaje. A pokud máte rády zeleninu, vždycky je tady okurka, která je jako stvořená do všech salátů a pro hloubkovou hydrataci jakbysmet!