Vypadáte jako po flámu? 3 způsoby, jak si dlouhodobě udržet svěží vzhled

Možná už samy dobře víte, že detailní pohled do zrcadla není po třicítce žádný med. Zdá se i vám, že se vaše vrásky ze dne na den prohlubují? Že se vám každá sklenička vína nepřehlédnutelně vtiskne do pleti? A že musíte spát snad půl dne, abyste se nebudila s temnými kruhy pod očima? Možná se prostě jen trochu moc pozorujete, nicméně pravdou je, že čas, který se každému viditelně zahryzne do tváře, nezastavíte. Můžete ho ale přimět, aby utíkal pomaleji. Jak?

Spolehněte se na přírodu a mějte slunce v duši

Trend, který velí k šetrnému návratu k přírodě a přirozenosti, je aktuální už několik let. A není na něm vůbec nic špatného, naopak. Jak ho zjednodušeně popsat? Pokud chcete žít zdravější život, vyhledávejte farmářské a lokální potraviny. Zbavte se chemie a obloukem se vyhněte všemu syntetickému. Raději se spolehněte na přírodní kosmetické produkty, bylinky nebo osvědčené DIY zkrášlující triky našich babiček, které skutečně fungují! Blahodárný vliv na pokožku a celkový stav organismu má také optimismus a obecně pozitivní přístup k životu. Zkrátka – buďte šťastná a budete vypadat skvěle! 


Přírodní kosmetika je skvělá. Nesedne ale každému.


Jenže – nalijme si čistého vína – přírodní kosmetika nemusí, stejně jako návrat k přirozenosti, sednout každému. Řada lidí má prostě a jednoduše blíž k městskému způsobu života se všemi jeho přednostmi i negativy. Mnoho z nich nežije stoprocentně zdravě, někteří se dokonce zastaví ve fastfoodu, zapálí si cigaretu nebo vypijí pár sklenic vína. Stejně tak platí, že ten, kdo se narodil jako bytostný pesimista, se jen těžko přeprogramuje na bezstarostnou pozitivní vlnu. Ukazuje se, že první řešení zkrátka není pro každého.

Trvalejší řešení? Zamiřte pod skalpel

Dalším spojencem v boji proti nechtěným vráskám je estetická chirurgie. Ta nabízí celou plejádu méně i více invazivních ošetření a zákroků, které dokáží „vyžehlit“ i výrazné vrásky a zkorigovat kruhy pod očima i další nedostatky. Mezi decentnější ošetření patří třeba injekce s obsahem kyseliny hyaluronové, která na tváři dočasně vyplní povadlá místa. Náročnější úkony pak představují rozsáhlejší operativní zákroky – třeba úprava očních víček nebo face lift. Plastická chirurgie se neuvěřitelně rychle vyvíjí, a tak jsou výsledky zákroků stále lepší a lepší.


S vráskami lze bojovat pomocí skalpelu. Je ale třeba počítat s bolestí i delším zotavováním.


Tak kde je problém? První nevýhodou plastické operace je fakt, že se jedná o poměrně nákladnou záležitost. O to víc, pokud se chcete svěřit do rukou zkušených specialistů na renomované klinice. A další negativa? U invazivnějších zákroků pacienty čeká poměrně dlouhá a leckdy i bolestivá rekonvalescence. Pro krásu se zkrátka musí trpět a nevzrušovat se pár modřinami a otoky. A to prostě není pro každého.

Spojení přírody a vědeckých poznatků

Asi už vám došlo, že od dvou záměrně přehnaných extrémů míříme ke kompromisu. K produktu, který skvěle ošetří oční okolí a vyplní drobné vrásky, přičemž kombinuje nejúčinnější přírodní extrakty s nejnovějšími vědeckými poznatky. Bez injekcí, skalpelu a zbytečné chemie. I když to zní jako utopie, značka Medik8 uvedla na trh gel Eyelift, který reprezentuje neinjekční technologii pro vyplnění rýh a vrásek, navíc redukuje výskyt tmavých kruhů a opuchlin pod očima bez drastického přístupu. Gel neobsahuje parabeny ani petrochemické látky, a proto je vhodný i na citlivou pleť.

Gel Eyelift bez injekcí redukuje vrásky i otoky.


Eyelift je ideální pro ženy a muže okolo 35 let, kteří chtějí včas podchytit vznik vrásek. Neparfemovaný gel posiluje pojivové tkáně okolo očí a díky tomu redukuje opuchliny očí o 32 % a zmizíkuje i kruhy pod očima. Účinnost gelu potvrdily klinické studie. Eyelift stimuluje buněčnou komunikaci a obnovu, což významně pomáhá redukovat jemné rýhy a vrásky okolo očí. Gel kromě 24hodinového liftingového efektu nabízí také jemné rozjasnění pleti díky speciálním optickým částicím, aby vaše tvář působila rozzářeným a odpočatým dojmem.