Problémové partie: bříško, stehna a boky. Jak se zbavit přebytečného tuku?

Mnoho žen je nespokojeno se svou postavou. Největší sebekritika míří k bříšku, k bokům a ke stehnům. Velmi často nepomáhá ani cvičení, ani zdravá strava. Co s tím? Vyzkoušejte liposukci.

O liposukci slyšel snad každý. Jde o odsátí tuku. Nejde o žádnou zázračnou metodu, která z boubelky šmahem udělá vyrýsovanou fitnessku. Takhle liposukce nefunguje. „Na liposukci je potřeba nahlížet jako na nástroj, který nám v omezené míře pomáhá vylepšit určité oblasti těla. Nejde o definitivní řešení obezity,“ říká plastický chirurg Igor Slaninka z INTER CLINIC Praha-Radotín, kde se liposukce provádí už dvacet let.

Liposukce jako začátek nové etapy

Paní Alžběta je čerstvá čtyřicátnice. S postavou není spokojena už od maturity, ačkoliv nespadá do kategorie žen s nadváhou. Držela mnoho diet, cvičila, ale bříško ne a ne zhubnout. Po porodu se to pochopitelně nevylepšilo. „Byla jsem nešťastná a diety a cvičení zcela vzdala,“ vypráví. K loňským Vánocům ale paní Alžběta dostala dárkový poukaz na liposukci břicha.

„Tím, že jsem liposukci absolvovala a opravdu bříško výrazně zmenšila, měla jsem novou motivaci cvičit a dbát na jídelníček,“ říká paní Alžběta, která je konečně se svojí postavou spokojená.

Liposukce – jakou a za kolik?

Cena liposukce se odvíjí od počtu oblastí, které se odsávají, a také od toho, zdali se provádí v celkové anestezii, či nikoliv. Tumescentní liposukce břicha, která se provádí bez celkové anestezie (tedy žena nespí a může po zákroku odejít domů), vyjde na pražské klinice plastické chirurgie INTER CLINIC na necelých 21 tisíc korun. To je cena liposukce jedné oblasti, může se jednat například i o stehna, anebo o boky.

V případě liposukce více oblastí lékaři doporučují celkovou anestezii. Po liposukci je třeba nosit stahovací prádlo, a to v řádu několika týdnů. Proto jsou pro liposukci vhodné podzimní a zimní měsíce.

Bezplatnou konzultaci s plastickým chirurgem si můžete zarezervovat ještě dnes. V INTER CLINIC získáte termín v řádu dvou, tří týdnů. Objednat se můžete telefonicky na 732 300 900, anebo prostřednictvím webových stránek www.interclinic.cz