Na krásná prsa není nikdy pozdě

Tvar a velikost prsou trápí mnoho dívek a žen, přičemž procento nespokojenosti dramaticky stoupá po porodu a po ukončení kojení. Mnoho z těchto žen pak uvažuje o chirurgickém vylepšení, aby tak docílily požadovaného vzhledu. Nejčastěji žádaným zákrokem je augmentace (zvětšení) prsů.

Nelze však paušálně říci, že pro každou maminku po ukončení kojení je prostá augmentace vhodná. Vždy totiž záleží na tom, jak moc se prsní žláza vyprázdnila a jak celkově prso pokleslo. „Je-li prsní žláza pouze atrofovaná, avšak není povislá, obvykle se provádí augmentace. Je-li však prs povislý tak, že bradavka se nachází pod podprsní rýhou, přistupujeme k modelaci prsou,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek z INTER CLINIC Praha-Radotín.

Hezká prsa lze mít v každém věku

Do INTER CLINIC, jedné z nejstarších českých klinik vůbec, však přichází nejen maminky po ukončení kojení, ale i dámy kolem padesátky. Na krásná prsa totiž není nikdy pozdě. Limitem je zdravotní stav.

Zvětšit prsa lze samozřejmě ještě dříve, než žena porodí a odkojí děti. Silikonové prsní implantáty totiž kojení nijak nebrání.

Základem je správný výběr implantátů

Každá žena má tak trochu jiné představy o tom, jak by měla její prsa po operaci vypadat. A každá žena je také „velikostně“ jiná. Proto se vyrábí mnoho druhů implantátů, které se liší nejen objemem, ale právě tvarem.

Kulaté prsní implantáty lépe tvoří tzv. „plný dekolt“. Anatomické implantáty mají na hrudníku pozvolnější náběh a „push-up“ efekt zde není tolik markantní. Záleží tedy vždy na představě klientky, jaký výsledek preferuje, a také na jejích finančních možnostech.

Neméně důležitý je i výběr velikosti, který musí být adekvátní. „Když má štíhlá žena malá pevná prsa velikosti A, obvykle nelze použít implantát o objemu 400ml. Ten se ale naopak může pohodlně vejít do povislého prsa jiné ženy, u které prsní žláza atrofovala,“ vysvětluje doktor Kulhánek.

A životnost? Dnešní implantáty renomovaných značek už vydrží v těle napořád, měnit se nemusí.

Plastika prsou vás nemusí finančně zruinovat

Cena plastiky prsou, ať už jde o modelaci, zmenší či augmentaci, je častým strašákem žen. A přitom nejde o závratné částky, na které by si běžná žena nemohla ušetřit.

Tak třeba akční cena zvětšení prsou je v INTER CLINIC jen 54 900 Kč. Jde o cenu včetně implantátů německé výroby, anestezie a pobytu na klinice. Modelace prsou vyjde na 37 900 Kč a zmenšení na 43 900 Kč.

INTER CLINIC nabízí i vlídné splátkové kalendáře a pozor – konzultace s plastickým chirurgem je nezávazná a bezplatná.