Chytré auto vás teď na cestách připojí na inetrnet

Jen málokde se hodí připojení k internetu tak jako na cestách. Proto T-Mobile přichází s čerstvou novinkou, která rozšiřuje službu Chytré auto o další možnosti.

Co zvládne Chytré auto

Na začátek připomeňme, co vlastně Chytré auto umí. Služba, kterou T-Mobile spustil loni na podzim, vám umožní mít své auto pod kontrolou prostřednictvím modulu, zapojeného do tzv. OBD portu (mají ho všechna vozidla vyrobená od roku 2001). Díky aplikaci, spárované s modulem tak můžete například neustále vědět, kde váš vůz právě je – v pohybu, i na přeplněném parkovišti, kde ho tím pádem najdete mnohem snáz.

Aplikace také registruje otřesy. Dozvíte se tedy, když vám auto odtahují nebo že do něj někdo narazil. A dokonce vás upozorní, pokud se zařízení odpojí od auta – třeba když se ho zloděj pokusí nastartovat přes OBD port. Možností je ale mnohem víc.

On-line i na cestách

Čerstvou novinkou Chytrého auta je možnost udělat si ve voze wi-fi síť. Nový modul má v sobě datovou SIM kartu s připojením na bleskovou LTE síť, která ve voze vytvoří klasické bezdrátové připojení, na kterou se dá „zavěsit“ pět různých zařízení. Celá posádka tak může v autě surfovat na internetu, což se určitě hodí nejen pro navigaci v chytrých telefonech řidičů. Wi-fi síť je užitečná věc i pro rodiny s dětmi, hlavně na delší tratě – mladším potomkům se dají na tabletu streamovat pohádky, těm starším udělá radost možnost neustálého připojení na sociální sítě, přehrávání hudby nebo Youtube. Wi-fi se samozřejmě může hodit i pro řešení business e-mailů, pracovní telekonferenci… zkrátka jako klasické připojení. A potěší i fakt, že data v autě můžete používat po celé EU bez jakýchkoliv poplatků navíc. Vybrat si můžete ze dvou měsíčních paušálů s objemem dat 5 a 20 GB už od 249 Kč měsíčně.

Prozkoumejte, co všechno Chytré auto umí, na www.t-mobile.cz/chytreauto.