Stravenky už nestačí. Jaké benefity zaměstnanci opravdu ocení?

Zaměstnanost je v České republice nebývale vysoká, a proto se firmy o nové lidi doslova přetahují. Aby uspěly, je třeba, aby potenciálním zaměstnancům nabídly něco navíc, protože stravenkami a občerstvením na pracovišti už v dnešní době nikoho neoslní. Aby se společnosti na trhu práce prosadily, musejí, pokud jde o zaměstnanecké odměny, sáhnout hlouběji do svých rozpočtů. Podívejte se, jaké benefity mají Češi nejraději.

13. a 14. plat a finanční bonusy

Loňský průzkum personální agentury Grafton Recruitment ukázal, že peníze nikdy nikoho nezarmoutí. Dostane-li zaměstnanec bonus v podobě financí navíc, je jen na něm, jak peníze utratí. A zdá se, že Češi tento postup kvitují. Pokud si tedy firma láme hlavu nad tím, čím by měla své lidi odměnit, s tímto postupem, pokud jí to rozpočet umožňuje, nešlápne vedle.

Home office a pružná pracovní doba

Profesí, které lze částečně nebo úplně vykonávat na dálku, přibývá. A tak zaměstnanci vítají, když mohou občas zůstat celý den v pyžamu a pracovat z domova. Stejně tak je zaměstnavatel potěší, když jim nebude diktovat, kdy přesně musejí sedět v kanceláři. Pružná pracovní doba lidem umožňuje, aby si sami v určitém vytyčeném úseku zvolili začátek a konec pracovní doby.

Dovolená navíc

Tento benefit není zejména ve velkých firmách žádnou novinkou, ale přesto potěší. Společnosti obvykle ke 20 dnům dovolené, které zaměstnancům garantuje zákon, přidají týden volna navíc. Odvážnější postup na jaře testovala třeba digitální agentura Fragile, která vyslala větší část svých zaměstnanců na čtrnáctidenní pracovně-relaxační pobyt na Bali.

Placené zdravotní volno neboli sickdays

Někdy se člověk prostě vzbudí a cítí se pod psa, ale na neschopenku to není. A protože by zdraví mělo být vždy na prvním místě, firmy proto pro tyto případy nabízejí tzv. sickdays – několik dnů do roka, které lze využít k zotavení se z rýmičky nebo jiné krátkodobé indispozice. Zaměstnanec díky tomu může zůstat v posteli, aniž by potřeboval potvrzení od lékaře.

Firemní školky

Pozice rodičů s malými dětmi není na trhu práce úplně ideální. Osvícenější firmy, které fandí rovnováze mezi pracovním a rodinným životem, proto zřizují školky speciálně pro děti svých zaměstnanců. Přestože si rodiče firemní školky chválí, v Česku tento benefit bohužel stále nabízí jen hrstka převážně velkých firem.

Chcete vybrat benefity na míru? Proklepněte si potenciální zaměstnavatele

Máte konkrétní představu o tom, jaká by měla být vaše ideální práce? Na běžných pracovních serverech sice během chvíle najdete hromadu pozic, o společnosti samotné se toho příliš nedozvíte. A pak se může stát, že vyrazíte na pohovor, vše se zdá dokonalé, ale realita je ve skutečnosti tak růžová není.

Pokud chcete do firmy nahlédnout ještě před pohovorem, vyzkoušejte třeba vyhledávací program Drafter. Ten vám totiž společnosti představí i zevnitř. Vy si tak jednoduše rovnou vyberete tu, která odpovídá vašim kritériím. Ať už chcete pružnou pracovní dobu, velkou kantýnu nebo kancelář se spoustou světla. Stačí vyplnit krátký profil a poté si můžete vybrat pracovní nabídku ušitou na míru a sami se rozhodnout, kam se vydáte na osobní pohovor.