Učenlivé auto? Nové technologie překvapují

Jakýkoliv vůz, vyrobený po roce 2001, teď můžete snadno „povýšit“ na chytré auto. Stačí vám k tomu chytrý telefon a modul Chytré auto od T-Mobilu.

K čemu je to dobré

Chytré auto toho umí opravdu hodně. Jednou z hlavních předností je, že vám řekne, kde zrovna je a kde bylo. Aplikace si také pamatuje, kdy a kde jste svůj vůz naposled zaparkovali. To se hodí například na zaplněných parkovištích před nákupními centry nebo na sídlištích. Na aplikaci si můžete nastavit i oblasti, v nichž se auto smí pohybovat. Jestliže oblast opustí, Chytré auto vás na to upozorní. Aplikace také registruje otřesy. Dozvíte se, že vám auto odtahují nebo že do něj někdo narazil. Možností je ale mnohem víc.

utě jako v kavárně

Čerstvou novinkou Chytrého auta je možnost udělat si ve voze wi-fi síť, jakou známe z domova nebo kaváren a restaurací. Nový modul má v sobě datovou SIM kartu s připojením na bleskovou LTE síť, která ve voze vytvoří klasické bezdrátové připojení, na kterou se dá „zavěsit“ pět různých zařízení. Celá posádka tak může v autě surfovat na internetu, což se určitě hodí nejen pro navigaci v chytrých telefonech řidičů, ale i třeba když potřebujete zabavit děti při cestování na delší tratě. A potěší i fakt, že data v autě můžete používat po celé EU bez jakýchkoliv poplatků navíc.

Auto pod drobnohledem

S Chytrým autem budete mít přehled také o technickém stavu vozidla. Upozorní vás třeba na slabou baterii a může odhalit různé defekty. Díky aplikaci se dozvíte více i o stylu své jízdy. Další užitečnou funkcí je vedení záznamu o jednotlivých jízdách (délka, trvání, maximální a průměrná rychlost, otáčky či spotřeba). Z údajů si pak lze vytvořit knihu jízd s rozlišením na jízdy služební a soukromé. Všechny tyto informace si můžete stáhnout a přeposlat na e-mail.

Prozkoumejte, co všechno Chytré auto umí, na www.t-mobile.cz/chytreauto.