Ještě si myslíte, že sušičku nepotřebujete?

Sušičky se zatím v českých domácnostech nezabydlely tak jako ostatní spotřebiče. Ti, kteří si tohoto pomocníka pořídili a vyzkoušeli, už si ale život bez sušičky nedovedou představit. Co je k tomu vede?

1.          Více místa v domácnosti

Už nebudete muset přemýšlet, kam umístit sušák na prádlo, aby nepřekážel, ani kde všude prádlo rozvěsit, abyste mohli vyprat další várku. Prádlo jednoduše přemístíte z pračky rovnou do sušičky a poté uklidíte do skříně nebo si obléknete. Ušetříte i čas, který by zabralo přenášení prádla a věšení.

2.          Rychle čisté a suché – i při špatném počasí

Venku prší, prádlo schne déle, nemůžete si ho vzít na sebe ani vyprat další. Se sušičkou usušíte prádlo rychle bez ohledu na počasí. Na slunci mohou navíc blednout barvy. Se sušičkou vydrží oblečení déle.

Neděste se, když ráno zjistíte, že už je pyžamo nepoužitelné a žádné čisté v polici nezbylo. Do večera stihnete pohodlně vyprat i vysušit. S nejkratším programem může být prádlo suché už za 30 minut. Ušetříte čas i místo a peníze za oblečení, kterého nemusíte kupovat tolik. To oceňují hlavně rodiče malých dětí.

3.          Měkčí ručníky a konec žehlení

  Zdá se vám prádlo po sušení na šňůře tvrdé? Obzvlášť na slunci se oblečení často přesuší. Ze sušičky je naopak nadýchané, měkké a ve většině případů se už nemusí žehlit. Pokud si například dáte vedle sebe ručník usušený klasicky a ručník ze sušičky, určitě si hned vyberete ten druhý. Moderní sušičky mají navíc speciální senzory, které neustále měří teplotu a zbytkovou vlhkost. Díky tomu prádlo usuší přesně tak, jak potřebujete.

4.          Už žádné nepříjemné pachy, pyl nebo prach

  Sušička je skvělou volbou pro alergiky. Venku se na prádle může usazovat špína z ovzduší, prach, pyl apod. Ze sušičky je vždy perfektně čisté, suché a voňavé. Se speciálními programy lze navíc prádlo ošetřit párou, zbavit ho nepříjemného zápachu (například kouře nebo přepáleného oleje), bakterií i zbytečných záhybů, aniž byste ho museli prát.

5.          Nízká spotřeba energie

Pokud se kondenzátor sušičky pravidelně nečistí, zanáší se, snižuje se účinnost sušení a narůstá spotřeba. Nejmodernější sušičky mají zabudovaný samočisticí kondenzátor, který se během každého procesu sušení automaticky několikrát propláchne. Díky tomu si sušička udrží po celou dobu životnosti nízkou spotřebu energie a vysoký výkon.

  TIP: vítězka dtestu 9/2017: sušička Bosch WTW87467CS