Podle čeho vybírat sušičku prádla?

Díky sušičce ušetříte spoustu času, práce i finančních prostředků za oblečení a energie. Bojíte se, že se vám domů nevejde? Nevíte, podle čeho se v nabídce zorientovat a který model by byl pro vaši domácnost nejlepší? Toto jsou tři základní otázky, na které byste si měli odpovědět:

Kam s ní?

Máte obavu, že se vám domů další spotřebič nevejde? Nezoufejte. Sušičku můžete postavit nejen vedle pračky, ale u menších prostor je oblíbeným řešením umístění sušičky přímo na pračku. Používá se k tomu speciální spojovací sada. Některé mají k dispozici i praktický výsuv, který můžete používat k odkládání nebo skládání prádla před úklidem do skříně. Jestli pro vás ani toto není řešením, zvažte pořízení kombinované pračky se sušičkou.

Samostatná nebo v kombinaci s pračkou?

I v případě, že se vám domů dva spotřebiče na prádlo nevejdou, můžete využívat výhod sušiček. Řešením je kombinace pračky se sušičkou, která se dokonale postará o prádlo a zároveň ušetří místo v domácnosti. Musíte sice počítat s obvykle menší kapacitou sušení oproti praní, jinak jde ale o elegantní řešení pro menší prostory. Nebojte se kompromisu. Moderní kombinované pračky se sušičkou už nabízejí řadu užitečných funkcí včetně senzorových technologií, programů pro vyhlazení záhybů a obnovu svěžesti prádla nebo technologie pro extrémně úsporné sušení díky kondenzaci vzduchem.

Jaké funkce by se mi mohly hodit?

Moderní sušičky nabízejí spoustu praktických programů na míru různým typům prádla i uživatelů. S dokonalou péčí pomáhají automatické programy a cykly řízené senzory. Nemusíte se tak bát o své oblíbené halenky, vlněné svetry nebo drahé košile. Stačí zvolit příslušný program a sušička cyklus přizpůsobí konkrétní tkanině. Můžete tak bez obav sušit i sportovní oblečení nebo boty. Užitečné jsou i speciální programy pro alergiky, „načechrávací“ funkce, které omezují nutnost žehlení, nebo „osvěžovací“ programy, které prádlo provětrají a zbaví nepříjemného zápachu (například kouře nebo přepáleného oleje). A pokud se chcete o sušičku starat co nejméně a neřešit pravidelné čištění kondenzátoru, určitě se podívejte na nabídku sušiček se samočisticím kondenzátorem, který se během každého procesu sušení automaticky několikrát propláchne. Díky tomu má sušička po celou dobu životnosti nízkou spotřebu energie a vysoký výkon.

 TIP: vítězka dtestu 9/2017 – sušička Bosch WTW87467CS