Sušičky se nemusíte bát – pečuje o všechny druhy prádla

Moderní sušičky vám ušetří spoustu času, práce i finančních prostředků za oblečení a energie. Zvládnou usušit úplně všechno, navíc se o sušení ani údržbu spotřebiče nemusíte vůbec starat. Na sušičku se dnes můžete plně spolehnout. Nevěříte?

Automatické programy

Maximálně snadné ovládání a sušení bez starostí umožňují různé senzorové programy. Senzory průběžně měří teplotu a zbytkovou vlhkost v sušičce a prádlo se usuší přesně tak, jak potřebujete – například na stupeň usušení vhodný k uložení prádla do skříně nebo k žehlení.

Sušení s párou

Některé sušičky nabízejí možnost ošetření prádla párou. Prádlo se tak nejen dokonale usuší, ale zbaví se i zbytečných záhybů. Ať už sušíte košile nebo prostírání, stačí naplnit příslušnou nádržku destilovanou vodou a sušička se už o zbytek postará sama. Prádlo už ani nemusíte ve většině případů žehlit. Můžete ho rovnou složit a uložit do skříně nebo si ho obléknout na sebe a vyrazit ven. Přidáním napařování po vysušení prádla je možné oděvy jednoduše „provětrat“ a zbavit pomačkané suché prádlo záhybů.

I pro choulostivější prádlo

Nebojte se sušení jemných tkanin. Moderní sušičky disponují funkcemi šetrného sušení, které se o vaše prádlo postarají díky prodloužené době sušení při nízké teplotě. Se speciálními koši, které jsou běžně k dostání jako příslušenství, můžete v sušičce bez obav sušit i vlněné svetry nebo například turistické boty.

Samočisticí kondenzátor

Stejně jako u ostatních spotřebičů, je i u sušičky důležitá pravidelná údržba. Je třeba nejen pravidelně čistit filtry, ale také kondenzátor. Jinak se zanáší, snižuje se účinnost sušičky a zvyšuje spotřeba. Během několika týdnů používání se může váš spotřebič propadnout i o několik energetických tříd. Pokud se o kondenzátor nechcete sami pravidelně starat, zvažte pořízení sušičky se samočisticím kondenzátorem. Ten se v průběhu sušicího procesu automaticky až čtyřikrát vyčistí. Díky tomu sušička suší obzvlášť ekonomicky po celou dobu životnosti spotřebiče i při provozu na plnou kapacitu.

 TIP: vítězka dtestu 9/2017 – sušička Bosch WTW87467CS