Líbila by se vám sušička, která se postará o svoji údržbu?

Sušička se v českých domácnostech ještě nezabydlela tak dobře jako jiné spotřebiče. Kdo ji má, neumí si už život bez ní představit. Aby ale sloužila dobře a co nejdéle, je třeba věnovat pozornost pravidelné údržbě. Co kdyby se o to ale sušička postarala sama? Moderní sušičky pečují o vaše prádlo a zároveň si udržují vysoký výkon a nízkou spotřebu.

Moderní sušičky ušetří spoustu času, práce i finančních prostředků za oblečení a energie. Zvládnou usušit úplně všechno, navíc se o sušení ani údržbu spotřebiče nemusíte vůbec starat.

Maximálně snadné ovládání a sušení bez starostí umožňují různé senzorové programy. Senzory průběžně měří teplotu a zbytkovou vlhkost v sušičce a prádlo se usuší přesně tak, jak potřebujete. Ani u jemných tkanin se sušičky bát nemusíte. Speciální funkce šetrného sušení se o vaše prádlo perfektně postarají díky prodloužené době sušení při nízké teplotě. Se speciálními koši, které jsou běžně k dostání jako příslušenství, můžete v sušičce bez obav sušit i vlněné svetry nebo například turistické boty. Pokud má ale sušička správně a dlouho fungovat, nezapomínejte na pravidelnou údržbu.


Moderní sušičky nabízejí spoustu praktických programů jako například cykly pro sportovní oblečení, speciální program pro alergiky nebo jemný cyklus pro vlněné oděvy. Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Proč je čištění kondenzátoru tak důležité?

Bez pravidelné údržby sušičky rychle klesá její účinnost a zvyšuje se spotřeba energie. Z textilií se totiž uvolňují zbytky tkanin, které se i přes systém filtrů zachycují v kondenzátoru. Proto je důležité kondenzátor pravidelně čistit, ideálně po každém cyklu sušení. Jinak se nemůžete divit, že sušička spotřebuje tolik energie, jako spotřebič v nižší energetické třídě. Pokud se o údržbu chcete starat co nejméně, zvažte pořízení sušičky se samočisticím kondenzátorem.

Čištění kondenzátoru? Už nikdy více!

Se samočisticím kondenzátorem je povinnost pravidelného čištění kondenzátoru minulostí. Sušička se o to postará sama. V průběhu každého sušicího procesu se kondenzátor automaticky až čtyřikrát vyčistí. Díky tomu si sušička udržuje nízkou spotřebu energie po celou dobu životnosti spotřebiče i při provozu na plnou kapacitu. Tato praktická inovace má pozitivní dopad nejen na vaše prádlo, ale i životní prostředí a váš čas.

TIP: Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem Bosch WTW87467CS má systém šetrného sušení SensitiveDrying, pečeť kvality ECARF – zaručuje kvalitní péči o prádlo s ohledem na citlivou pokožku a specifické potřeby alergiků, i nízkou spotřebu energie po celou dobu provozu díky bezúdržbovému kondenzátoru SelfCleaning CondenserTM. Tato sušička se stala vítězem dTestu 9/2017.


Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem Bosch WTW87467CS. Tato sušička se stala vítězem dTestu 9/2017. Zdroj: BSH domácí spotřebiče