Jak správně pečovat o prádlo, aby vydrželo věčnost

Není nic horšího, než když se z vašeho oblíbeného módního kousku oblečení stane po pár vyprání nevzhledný neforemný kus čehosi, co kdysi připomínalo halenku. Věřte, že zašedlé triko, které se ještě nedávno pyšnilo zářivě bílou barvou, vám také na vizitce moc nepřidá. Jak tedy správně o prádlo pečovat?

Pozor na nadměrné množství pracího prášku

Všeho moc škodí a u pracího prostředku to platí dvojnásob! Je jedno, zda je tekutý nebo ve formě prášku. Prádlu tím nijak nepomůžete, naopak. Přebytečný prací prostředek se často zachytává v samotném materiálu, takže prádlo poté tvrdne a zkracuje se jeho životnost. Velice často také zůstávají zbytky pracího prostředku v pračce samotné a jsou zdrojem jejího plesnivění.

Pokud nemusíte, nežehlete!

Když prádlo ihned po skončení praní pověsíte nebo ho usušíte v sušičce, zabráníte jeho pomačkání a ve většině případů ho už nemusíte žehlit. Časté vystavování prádla vysokým teplotám totiž vlákna látky poškozuje a nenávratně narušuje.

Nebojte se sušit v sušičce – hravě to zvládne každý

Víte o tom, že sušička je také ideální pro odstranění zápachů z oděvů? Krásně prádlo osvěží a provětrá. Na nepříjemný zápach tak můžete lehce zapomenout.

Choulostivé prádlo

Možná vás to překvapí, ale sušička je velkým pomocníkem také při sušení jemných tkanin. Moderní sušičky disponují funkcemi šetrného sušení, které se o vaše prádlo postarají díky prodloužené době sušení při nízké teplotě. Se speciálními koši, které jsou běžně k dostání jako příslušenství, můžete v sušičce bez obav sušit i vlněné svetry nebo například turistické boty.

Kouzlo s párou

Některé sušičky nabízejí možnost ošetření prádla párou. Prádlo se tak nejen dokonale usuší, ale zbaví se i zbytečných záhybů. Prádlo už ani nemusíte ve většině případů žehlit. Můžete ho rovnou složit a uložit do skříně nebo si ho obléknout na sebe a vyrazit ven.

Automatické programy

Maximálně snadné ovládání a sušení bez starostí umožňují různé senzorové programy. Senzory průběžně měří teplotu a zbytkovou vlhkost v sušičce a prádlo se usuší přesně tak, jak potřebujete – například na stupeň usušení vhodný k uložení prádla do skříně nebo k žehlení.

Moderní sušičky vám ušetří spoustu času, práce i finančních prostředků za oblečení a energie. Zvládnou usušit úplně všechno, navíc se o sušení ani údržbu spotřebiče nemusíte starat.