Slouží vaše domácí spotřebiče vám, nebo sloužíte vy jim?

Dnešní uspěchaná doba s sebou přináší řadu změn a mnoho mladých lidí je tak vytížených, že nemá čas si ani uvařit, natož vyprat či vyžehlit oblečení. Část se spoléhá na rychlá řešení v podobě fast foodů, či pomoci od rodičů. Domácí spotřebiče mají práci usnadnit a ušetřit čas, pokud se ale nevěnuje pozornost jejich údržbě, mohou práci naopak přidělávat.

Šetří nebo plýtvají?

Domácí spotřebiče používáme denně a jen těžko bychom se bez nich ve svých domácnostech obešli. Někdy je ale používáme špatně a neefektivně.

Na trhu je dnes mnoho druhů spotřebičů, které čas a energii šetří. Pokud ale například pravidelně nečistíte filtry a kondenzátor v sušičce, může se její spotřeba značně zhoršit. Spotřebič se během několika týdnů může propadnout i o několik energetických tříd.

Může být péče o prádlo šetrná i šetřivá?   

Moderní sušičky ušetří spoustu času a navíc zvládnou usušit úplně všechno. Maximálně snadné ovládání a sušení bez starostí umožňují různé senzorové programy. Senzory průběžně měří teplotu a zbytkovou vlhkost v sušičce a prádlo se usuší přesně tak, jak potřebujete. Ani u jemných tkanin se sušičky bát nemusíte. Speciální funkce šetrného sušení se o vaše prádlo perfektně postarají díky prodloužené době sušení při nízké teplotě. Se speciálními koši, které jsou běžně k dostání jako příslušenství, můžete v sušičce bez obav sušit i vlněné svetry nebo například turistické boty. Aby ale sloužily dobře a co nejdéle, je třeba věnovat pozornost pravidelné údržbě.

Proč je čištění kondenzátoru důležité?

Bez pravidelné údržby u sušičky rychle klesá její účinnost a zvyšuje se spotřeba energie. Z textilií se totiž uvolňují zbytky tkanin, které se i přes systém filtrů zachycují v kondenzátoru. Proto je důležité kondenzátor pravidelně čistit, ideálně po každém cyklu sušení. Pokud se o údržbu chcete starat co nejméně, zvažte pořízení sušičky se samočisticím kondenzátorem, s ním je povinnost pravidelného čištění kondenzátoru minulostí. Sušička se o to postará sama. V průběhu každého sušicího procesu se kondenzátor automaticky až čtyřikrát vyčistí. Díky tomu si sušička udržuje nízkou spotřebu energie po celou dobu životnosti spotřebiče i při provozu na plnou kapacitu. Tato praktická inovace má pozitivní dopad nejen na vaše prádlo, ale i životní prostředí a váš čas.

TIP: Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem Bosch WTW87467CS má systém šetrného sušení SensitiveDrying, pečeť kvality ECARF – zaručuje kvalitní péči o prádlo s ohledem na citlivou pokožku a specifické potřeby alergiků, i nízkou spotřebu energie po celou dobu provozu díky bezúdržbovému kondenzátoru SelfCleaning CondenserTM. Tato sušička se stala vítězem dTestu 9/2017.