Jaký vysavač se hodí pro vaši domácnost?

Při rozhodování o koupi vysavače je důležité vzít v úvahu několik aspektů jako je typ podlahy, na kterou bude vysavač používán, jaká je velikost domu nebo bytu, zda máte doma domácí mazlíčky nebo jestli mezi členy rodiny jsou alergici. V článku najdete nejširší výběr vysavačů, které jsou optimálním řešením pro domov každého z nás.

Válcové vysavače

Jsou ideální na důkladný úklid většiny podlah a dalších povrchů, jako jsou pohovky a jiné čalouněné povrchy, pro domácnosti všech velikostí. Jsou snadno přenositelné a díky flexibilní hadici a dalšímu příslušenství dosáhnou téměř všude.

Tyčové vysavače

Hodí se spíše pro vysávání tvrdých podlah. S vysavačem s přívodním kabelem můžete bez problému vysát dům či byt jakékoli velikosti. Vysavače akumulátorové jsou vhodné spíše pro vysávání menších bytů – jsou lehké, snadno přenosné, jejich využití je velice flexibilní, vydrží vysávat až 35 min a lze je snadno změnit na ruční vysavač.

Ruční vysavače

Slouží k uklízení drobných nečistot po celém domě. Jsou vybaveny dobíjecími akumulátory, které je možné snadno zavěsit na stěnu.

Robotické vysavače

Robo.com3 jsou perfektní volbou pro úklid velkého domu, který vyžaduje každodenní péči. Zbavují podlahy drobných nečistot a prachu, který se na nich denně usazuje. Jejich výhodou je, že vysávají i bez vaší přítomnosti.

Nevíte zda zvolit vysavač sáčkový nebo bezsáčkový?

Vysavače sáčkové využívají 3 úrovně filtrování nečistot, mají silnější proud vzduchu a především díky sáčkům jsou ideální pro majitele domácích mazlíčků a lidem trpícím alergiemi. Vysavače s HEPA sáčky se speciální úpravou BactizeroTM dokáží podstatně snížit riziko vzniku astmatu a alergií.

Bezsáčkové vysavače využívají nejmodernější technologie, díky kterým se odděluje vzduch od prachu a nečistoty se ukládají na dně nádoby. Do nádoby lze natěsnat i několik litrů prachu. Jsou náročnější na údržbu, protože je nutné je pravidelně čistit. Na nádobách na prach je u mnoha vysavačů použita Silver Ion Technology, jenž využívá antibakteriální vlastnosti stříbra a likviduje až 99,9% bakterií za 24 hodin.