Pět tipů, jak si usnadnit domácí práce

Existuje práce, kterou si málo z nás užívá a přece se musí udělat - úklid domácnosti.  A tak hledáme důvody, jak se mu vyhnout. Čekáme na špatné počasí, nebo dokud nemá přijít návštěva – a pak, jak spěcháme, na něco zapomeneme. Možná i tento článek čtete, abyste se nemuseli pustit do domácích prací. Ale neklesejte na mysli. Máme pro vás pět báječných tipů, jak si domácí práce usnadnit.                                                                        

1.     Sežeňte si pomoc: ve dvou se to lépe táhne

Kdo říká, že je úklid práce pro jednoho? Domluvte se s kamarádem nebo s někým z rodiny, aby vám pomohl, a udělejte z úklidu společenskou událost – až bude hotovo, hezky se odměňte. Když za pomoc slíbíte večeři v restauraci nebo skleničku sektu, určitě se najde spousta pomocníků.

2.     Uklízejte v noci

I pozdě večer se můžete s klidem pustit do údržby zanedbávaných míst, jako je třeba vyčištění sprchové hlavice v koupelně. Sprchovou hlavici před spaním jednoduše zabalte do plastového sáčku s octovou esencí a nechte přes noc působit. Ráno si užijete sprchu bez jediného kousku vodního kamene!

3.     Udělejte si z úklidu cvičení

Určitě se stane, že vynecháte cvičení, protože vás péče o domácnost stojí tolik času i energie. Tak proč to nespojit? Při domácích pracích totiž spálíte více kalorií, než byste věřili. Umýváním oken spálíte za půl hodiny až 150 kcal. No není to skvělá motivace?


VORWERK


4.     Při úklidu dělejte i něco jiného

Upřímně, úklid je ideální příležitostí pustit si pořádně nahlas hudbu anebo si poslechnout audioknihu. Proč byste se u hory prádla na žehlení nebo při úklidu kuchyně nemohli taky trochu pobavit?

5.     Postupujte ve správném pořadí

Pamatujte, že při úklidu je potřeba dodržovat určité pořadí úkonů, abyste sami sobě nepřidělávali zbytečnou práci. Vždy uklízejte odshora dolů, aby vám prach ze skříněk nepadal na právě vytřenou podlahu.


VORWERK


Náš extra tip: Dvakrát méně práce a dvakrát rychleji

Mop a kbelík jsou minulostí. Nyní je tu novinka pro snadný úklid Kobold SP600. S tímto velkým pomocníkem je úklid domácnosti pohodlnější a efektivnější: Čistič pevných podlah Kobold SP600 od firmy Vorwerk vám usnadní život díky kombinaci vysávání a vytírání zároveň. Vysáváním se nejdříve odstraní hrubé nečistoty, než se rotující, lehce navlhčená mikroutěrka pustí do vytírání. Funkce automatického vlhčení utěrky, integrovaný zásobník a možnost přidat během úklidu vlhkost na odstranění obzvlášť odolných skvrn jsou vychytávky, které z úklidu dělají jednoduchou činnost – dokonce i pro muže, kteří jsou jindy k domácím pracím zdrženliví. Kdo by si pomyslel, že úklid může být tak snadný!


Více se dozvíte na www.vorwerk-kobold.cz