Intuitivní, jednoduchý a pohodlný – úklid pevných podlah vstupuje do nové dimenze

9 otázek pro Dr. Güntera Poppena, výkonného ředitele společnosti Vorwerk Elektrowerke

Dr. Günter Poppen spolupracoval s výzkumným a vývojovým týmem na vzniku revolučního přístroje – čističe pevných podlah Kobold SP600. V rozhovoru popisuje jeho výjimečné vlastnosti, překážky, které bylo potřeba při jeho vývoji překonat, i důležitou roli designu.

Kobold SP600 je následovníkem oblíbeného pomocníka v domácnosti. Proč ho Vorwerk uvádí na trh právě teď?

Před lety vznikl ve Vorwerku Kobold SP530 – přístroj, který byl úplně prvním svého druhu na trhu. Teď přišel čas na nový výrobek plný zásadních inovací, jako je pohodlné ovládání nebo ještě dokonalejší úklid.

Které technické parametry z něj dělají přístroj uspokojující potřeby moderního zákazníka?

S SP600 stvořil tým vývojářů Koboldu přístroj, který přesně odpovídá požadavkům zákazníků. Automatické vlhčení mikroutěrky, vysávání nečistot a různé druhy mikroutěrek zaručují našim zákazníkům ten nejlepší možný výsledek úklidu. Různé typy mikroutěrek zajistí, že je možné SP600 použít na téměř jakémkoli typu pevných podlah. SP600 je poháněn robustním a výkonným motorem, který zajistí optimální čisticí výkon, a ovládání samotného SP600 je jednoduché a intuitivní. Automatické vlhčení mikroutěrky se ovládá tlačítkem na rukojeti VK200.

Můžete popsat, v čem je SP600 inovativní?

SP600 vysává a vytírá zároveň a díky automatickému vlhčení mikroutěrky  dává zákazníkům možnost uklízet velmi pohodlně a důkladně. Je to zcela převratné řešení a na trhu není žádný podobný výrobek.

Testovali jste Kobold SP600 předem, abyste si byli jistí, že splní očekávání zákazníků?

To je samozřejmé. Ve vývoji SP600 jsme zohlednili celou řadu návrhů, které vyplynuly z dlouhých zkušeností s jeho předchůdcem.

S Koboldem SP600 vstupuje úklid pevných podlah do zcela nové dimenze. Jak vlastně funguje?

Elektrický motor pohání skrze převodovku excentrickou hřídel. Ta vyvolá kmitavý pohyb držáku, na který se upíná mikroutěrka. Potřebná čisticí kapalina se uvolňuje prostřednictvím pumpy a o rovnoměrné vlhčení mikroutěrky se stará důmyslný rozvodný systém. Souběžně přístroj vpředu i vzadu vysává díky flexibilním sacím kanálům.

Podívejte se na video:


Jaká byla největší výzva, které jste čelili při vývoji SP600?

Klíčová byla komplexnost technického řešení, protože bylo třeba do velmi malého prostoru SP600 vměstnat mnoho funkcí.

Kobold SP600 má moderní a funkční design. Čím jste se inspirovali a na co jste kladli důraz?

Co se designu týká, šlo nám především o výhody pro zákazníka.

Více na www.vorwerk-kobold.cz.